Galeria Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
Galeria Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
Galeria Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
Galeria Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
Galeria Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
Galeria Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
Galeria Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo
Wydziały/Kierunki
Podyplomowe
S Online NZ

Informacja Turystyczna

Zobacz więcej

Turystyka - Hotelarstwo - Gastronomia

Zobacz więcej

Turystyka Biznesowa - Przemysł Spotkań MICE

Zobacz więcej

Turystyka Międzynarodowa

Zobacz więcej

Zarządzanie Gospodarką Turystyczną w Regionie

Zobacz więcej

Zarządzanie Turystyką w Regionie

Zobacz więcej

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

Nowe kierunki studiów podyplomowych

Rolnictwo dla absolwentów wszystkich kierunków

Podyplomowe studia prowadzone w formie niestacjonarnej i z wykorzystaniem nauki zdalnej, realizowane w trakcie dwóch semestrów - 1 roku. Studia skierowane są do osób posiadających wykształcenie wyższe, nie tylko rolnicze. Nauka na kierunku podzielona została na etapy zajmujące się ekonomią rolniczą i ubezpieczeniami, marketingiem i zarządzaniem w gospodarstwie rolnym, organizacją produkcji rolnej z nowymi technologiami i aspektami ekologicznymi oraz agrobiznesem z rozwojem wsi i agroturystyką. Absolwenci kierunku posiadają kompetencje w zakresie produkcji rolnej i zwierzęcej, pozyskiwania funduszy europejskich i zasad wdrażania rozwiązań proekologicznych. Najczęściej absolwenci kierunku zarządzają małymi średnimi gospodarstwami rolnymi prowadzącymi działalność agroturystyczną i produkcję ekologiczną, zajmują kierownicze stanowiska w administracji odpowiadając za działy rozwoju i promocji wsi czy ochrony środowiska, SA poszukiwanymi pracownikami oddziałów ubezpieczeń KRUS lub prowadzą własną rolniczą działalność gospodarczą.

Turystyka zdrowotna

Dwusemestralne studia podyplomowe, realizowane w trakcie jednego roku, z nauką w trybie niestacjonarnym (zaocznym). W trakcie nauki przekazywana jest obszerna wiedza na temat najnowszych trendów wprowadzanych w ośrodkach uzdrowiskowych na terenie Unii Europejskiej, zasad funkcjonowania przedsiębiorstw o charakterze uzdrowiskowym, marketingu stosowanego w branży usług turystyki zdrowotnej czy podstaw prawnych i ekonomicznych funkcjonowania uzdrowisk, prawidłowej obsługi konsumenta, klienta turystycznego i rynku żywności, zasad dietetyki i żywienia oraz podstaw prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie usług turystyki uzdrowiskowej i dietetyki. Dyplom ukończenia studiów na tym kierunku, poszukiwany jest przez właścicieli przedsiębiorstw i podmiotów gospodarczych branży uzdrowiskowej, poradniach i zakładach dietetyki, na stanowiskach nadzorczych w gastronomii z uwzględnieniem bezpieczeństwa i jakości zdrowotnej żywienia, obsłudze szeroko rozumianej turystyki czy prowadząc działalność gospodarczą z usługami turystyki zdrowotnej.

Zarządzanie turystyką w regionie

Kierunek jednorocznych studiów podyplomowych z nauką w formie niestacjonarnej, realizowaną w trakcie 2 semestrów. Studia związane z rozwojem regionalnej turystyki w oparciu o samorząd terytorialny. Nauka na kierunku daje podstawy zrozumienia roli gospodarczej i społecznej jaką spełnia turystyka w samorządzie terytorialnym, poznać źródła finansowania turystyki, przeprowadzać analizę i ocenę potencjału regionu pod kątem turystyki i skutecznych metod promocji regionu, podstawy marketingu i reklamy wykorzystywane w pozyskaniu klienta, umiejętnego promowania produktu turystycznego. Wyspecjalizowanie w dziedzinie turystyki na szczeblu lokalnym pozwala zaleźć pracę w szeroko rozumianej branży turystycznej, jako pracownicy samorządu na poziomie wojewódzkim, powiatowym czy gminnym pełniąc funkcje kierownicze w działach związanych z promocją regionu i jako specjaliści organizujący działania turystyczne w oparciu o kompetencje Jednostek Samorządu Terytorialnego, w regionalnych i lokalnych organizacjach turystycznych lub prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie usług turystycznych.

 

Kontakt do uczelni

01-242 Warszawa

Al. Prymasa Tysiąclecia 38

tel.:

22 624 95 60