Opinie o uczelniach - Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki - Opinie

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Czesc wszystkim. Ja studiuje na drugim roku architektury i w przyszlym wybieram sie na budownictwo rowniez na PK. Polecam, bo trafilam na dobrych profesorow. Mozesz trafic na kogoa kto Ci powie ze nie warto bo slabi prowadzacy. Wiadomo nie ma samych niezastapionych. Z reguły dawało się z nimi dogadać. Duzo roboty, jeśli chcesz z siebie wyciagnac 200% to czeka Cie siedzenie po nocach nad projektami  ale to taka cech architektury po prostu. Na poczatku na roku mielismy jakies 250 osób teraz okolo 200, także nie mam tragedii ;-) To nie jest łatwy kierunek .A co do przedmiotów  najciezsze chyba projektowanie ale tez najciekawsze bo duzo roboty ale jednak na tym polegac bedzie ten zawod.  Nie wypowiem się na temat dziekantu, bo rzadko tam bywałam raczej w godzinach luźnych, więc kolejek ni ebyło ;-)

  Dominika
  Architektura
  22-02-2018
 • Ja na Politechnice Krakowskiej studiuję architekturę i urbanistykę. Póki co jestem zadowolona, wiadomo- wykładowcy i prowadzacy jak wszędzie różni. Są tacy, co pracują z pasji i ich wykłady są naprawdę fascynujące, inni to tylko tak, aby odbębnić. Na całej PK jest brak jakiejkolwiek organizacji. Nigdy nie wiadomo kiedy dostaniemy godziny rektorskie, kiedy mamy składać jakie dokumenty, a wirtualny dziekanat to jest jedna wielka kpina. Jednak wszystko zależy od ludzi, jak trafisz na fajna grupę to wszystko staje się łatwiejsze. Brat jest po budownictwie i powiedział, ze studia go absolutnie nie przygotowały do pracy w zawodzie, wszystkiego trzeba nauczyć się samemu. Jest to specyfika studiow technicznych. Na samej sesji nie jest tak starsznie cięzko zaliczyć, ale masa ludzi jest niedopuszczona do sesji. Prawdziwym sukcesem jest dopuszczenie się ze wszystkiego.Budownictwo to przedmiot na którym duza cześć osób się wywala lub mechanika. Ja szczerze nie miałam z nimi większej trudności.Na krajobraz jest egzamin z rysunku, ale dośc schemtyczny, więc tragedii nie ma A! Matematyka! Prof. Romaniak jest wyklinana przez połowę studentów. ;-)

  julia
  Architektura
  21-02-2018
 • Hej witam wszystkich. Jestem po pierwszym semestrze architektury. W sumie po tak krótkim czasie nie jestem w stanie dużo powiedzieć ,a;e kierunek świetny, dosyć ciężko się na niego dostać. Ogólnie architektura to taka moja mała pasja i nie widziałam się na innym kierunku, a Kraków wybrałam, bo nie chciałam wyjeżdżać. Politechnika ogólnie ma dobre opinie. Jeśli ktoś się przykłada to bez problemu się utrzyma. Mój semestr był przede wszystkim pracowity, ciągle przy jakimś projekcie, ciągle coś było do zrobienia, bardzo czasochłonne studia. Jak wszędzie zdarzają się profesorowie, z którymi najlepiej jest mieć jak najmniej do czynienia. Funkcjonują różne koła naukowe, osobiście nie uczęszczam do żadnego, bo wolę skupić się na tym co trzeba zrobić, żeby zrobić to jak najlepiej. Ogólnie polecam :-) Juz się coś potrafi, ale trzeba było na to pracować ;-)

  Dominika
  Architektura
  21-02-2018
ikonka kierunki studiów
Kierunki studiów - artykuły