Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Architektura Wnętrz

Zobacz

Zobacz

         

Grafika

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

         

Informatyka

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

         

Kulturoznawstwo — Kultura Japonii

Zobacz

Zobacz

         

Projektowanie graficzne i sztuka multimediów w jęz. angielskim

Zobacz

         

Zarządzanie Informacją

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

         

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

Zasady rekrutacji

 

Kulturoznawstwo

Poza kierunkami informatycznymi i artystycznymi PJATK prowadzi też studia na kierunku kulturoznawstwo. Studia realizowane są na Wydziale Kultury Japonii. Ich przedmiotem jest kultura Japonii, uzupełniona o podstawową znajomość ludów i kultur Dalekiego Wschodu. Studenci poznają też zarys wiedzy kulturoznawczej oraz praktyczne umiejętności zarządzania kulturą. Po ukończeniu studiów i obronie pracy dyplomowej absolwenci otrzymują stopień licencjata z dziedziny kulturoznawstwa.

Kandydaci mają do wyboru dwa tryby studiów:

• sześciosemestralne studia stacjonarne
• sześciosemestralne studia niestacjonarne

Studia mają charakter ogólnohumanistyczny (kulturoznawczy). Szczególny nacisk położony jest jednak na kulturę Japonii. Zawarty w programie intensywny kurs języka japońskiego umożliwi jego praktyczne opanowanie w stopniu średniozaawansowanym. Oprócz przedmiotów ogólnych, wchodzących w skład wykształcenia każdego kulturoznawcy (filozofia, historia kultury, jej socjologia i antropologia, teorie kultury czy zarządzanie kulturą), w programie studiów znajdują się przedmioty dające pogłębioną znajomość kultury Japonii - nie tylko tej klasycznej, ale również współczesnej. Program uwzględnia wciąż rosnące zainteresowanie nowoczesnym obliczem Japonii i kładzie nacisk na prezentowanie najnowszych zjawisk w życiu kulturalno-społecznym, w tym aktualnych trendów w kulturze masowej i popularnej (film, komiks, nowoczesne media). Japońska nowoczesność przedstawiana jest na tle szerokiej panoramy bogatej kultury tradycyjnej (klasyczny teatr, literatura, sztuki piękne i estetyka). Równorzędne ukazanie japońskiej tradycji i nowoczesności jest unikatową cechą studiów w PJATK.

Studia licencjackie realizowane na Wydziale Kultury Japonii PJATK zorientowane są na wykształcenie absolwentów o kompetencjach ogólnokulturoznawczych, posiadających jednak dobre specjalistyczne (japonistyczne) przygotowanie językowe oraz teoretyczną i praktyczną znajomość form tej kultury.

Niezależnie od japonistycznej specyfiki studiów, absolwenci mogą pracować w wielu zawodach związanych z kulturą. To dlatego w programie znajdują się przedmioty praktyczno-zawodowe, związane np. z marketingiem czy administrowaniem kulturą. Licencjaci będą też przygotowani do podjęcia studiów magisterskich na innych kierunkach (humanistycznych, społecznych).

W przypadku przeniesienia studenta z innej uczelni lub wznowienia nauki decyzję o przyjęciu na studia podejmuje Dziekan Wydziału Kultury Japonii. Studenci, którzy rozpoczęli naukę na innej uczelni, ale chcą przenieść się w trakcie studiów do PJATK mogą kontynuować naukę zaczynając kolejny semestr. Wcześniej powinni dokonać transferu zaliczonych już przedmiotów. W celu przeprowadzenia transferu ocen należy:

• złożyć poświadczony przez Dziekanat „Arkusz Przebiegu Studiów" z poprzedniej Uczelni;
• dostarczyć indeks;
• pobrać z Dziekanatu PJATK arkusz transferu ocen właściwy dla danego kierunku.

Dokumenty można złożyć osobiście w sekretariacie Wydziału Kultury Japonii lub przesłać na adres e-mail: sekretariatwkj@pjwstk.edu.pl

 

Kontakt do uczelni

02-008 Warszawa

ul. Koszykowa 86

tel.:

+48 22 58 44 500