Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Administracja

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Cena za semestr od 2500zł od od od 2500zł

Humanitarian Action - w jęz. angielskim

Zobacz więcej

Zobacz

Cena za semestr od od od od 2050 euro

Prawo

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Cena za semestr od od od 4250zł od

Prawo finansowe i skarbowość

Zobacz więcej

Zobacz

Cena za semestr od od od od 3250zł

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

Prawo Finansowe i Skarbowość

To pierwsze tego rodzaju studia w Polsce, mają charakter prawniczy, są uzupełnione o rozbudowane wątki interdyscyplinarne z zakresu: nauki finansów, administratywistyki, rachunkowości i wiedzy ekonomicznej. Ich celem jest kształcenie wysoko kwalifikowanych specjalistów z zakresu prawa finansowego i skarbowości. Absolwent posiadać będzie umiejętności oraz wiedzę z zakresu całości prawa finansów publicznych, prawa bankowego i ubezpieczeniowego, funduszy inwestycyjnych i instytucji finansowych, administracji podatkowej i skarbowości, podatków i innych danin publicznych, rachunkowość i prowadzenia ewidencji podatkowej.

Kompleksowa wiedza pozwoli absolwentowi znaleźć zatrudnienie w:

  • administracji skarbowej, w tym również w administracji celnej, w organach administracji samorządowej zajmujących się problematyką finansową i podatkową, w tym w regionalnych izb obrachunkowych;
  • instytucjach finansowych: w bankach, w firmach ubezpieczeniowych, w spółach prawa handlowego oraz innych podmiotach gospodarczych w działach zajmujących się rozliczaniem należności publicznoprawnych, płac i finansów;
  • firmach konsultingowych, w kancelariach doradców podatkowych, w biurach rachunkowych;
  • podmiotach zajmujących się badaniem sprawozdań finansowych (audyt).

  • Absolwent posiądzie podstawowy zasób wiedzy akademickiej o prawie publicznym, o powiązaniach wewnątrz tego systemu oraz powiązaniach polskiego prawa z prawem Unii Europejskiej i z prawem międzynarodowym. Będzie znał metody badawcze i narzędzia stosowane w naukach prawnych, w tym właściwe dla nich techniki pozyskiwania danych.

    Będzie posiadał pogłębioną wiedzę o źródłach polskiego prawa finansowego, o jego zmianach i procesie tworzenia, o systemie organów administracji skarbowej, podatkowej i finansowej oraz o sądownictwie administracyjnym.

    Uzyska pogłębioną wiedzę na temat wybranych kategorii stosunków prawnych w dziedzinie finansów i skarbowości, w tym także szczegółowe zasady tworzenia i rozwoju form prawnych indywidualnej przedsiębiorczości i opodatkowania przedsiębiorstw, które są niezbędne do podjęcia i prowadzenia takiej działalności zgodnie z prawem.

    Będzie znał i rozumiał podstawową terminologię prawnofinansową w wybranym języku obcym.

    Absolwent powinien umieć prawidłowo interpretować normy prawa finansowego (materialnego i procesowego) i ich wzajemne relacje, także w układzie między – dziedzinowym. Będzie potrafił sfunkcjonalizować, posługując się prawniczą terminologią, instytucje z różnych dziedzin prawa.

    Będzie umiał samodzielnie analizować zmiany zachodzące w prawie finansowym, merytorycznie oceniać wybrane regulacje oraz prognozować zmiany w prawie finansowym.

     

    Kontakt do uczelni

    00-927 Warszawa

    Krakowskie Przedmieście 26/28

    tel.:

    22 552 40 41, 22 552 40 42, 22 552 40 45