Opinie o uczelniach - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie - Opinie

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Szkoła Główna Handlowa w Warszawie Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • SGH jest bardzo dobrą uczelnią i wg mojej opinii profesorowie są dobrze dobrani do kierunków, gdyż są praktykami a nie tylko wykładowcami. Wspominam ją bardzo dobrze i gdybym miał jeszcze raz ją wybrać nie miałbym żadnych watpliwości. Jeżeli chodzi o znalezienie pracy po tym kierunku to szczerze, obecnie wszystko zależy od charakteru danej osoby i samozaparcia w poszukiwaniu tego co się chce robić. Studia są dodatkiem i miejscem do nawiązywania dobrych kontaków.

  Sebastian
  Zarządzanie
  14-11-2018
 • W przypadku mojej osoby kierunek ten merytorycznie się nie przydał, niestety wykłady prowadzone przez teoretyków w kilku przypadkach oderwane od realiów rynku. Oczywiście dobrze mieć SGH w resume. Natomiast ocena jest kwestią indywidualną ponieważ wśród moich kolegów byli głównie ludzie pracujący w sektorze produkcyjnym zajmujący się bezpośrednio handlem zagranicznym więc może w takich przypadkach jest to wartość dodana. Dla osoby pracującej w finansach tak jak wspomniałam na początku mało przydatny kierunek. Więc jeśli chce się znaleźć pracę w finansach nie natomiast jeśli poszukiwana jest praca w dziale handlu zagranicznego w przedsiębiorstwie prywatnym to może dać to punkt zaczepienia. Jednak bardziej dla osób nie mających wcześniej kontaktu z handlem a nie dla praktyków.

  Agata
  Zarządzanie
  03-10-2017
 • Zacząłem pracę w banku przed rozpoczęciem studiów na sgh. Samych studiów nie ukończyłem ale uczelnie wspominam dobrze. Zdecydowanie przeważa jak dla mnie doświadczenie zawodowe a nie wiedza teoretyczna jeśli chodzi o perspektywy zatrudnienia w sektorze bankowym. Sam sgh jest preferowany na pewno jesli chodzi o sektor finansowy wieć jest to plus na wstępie.

  Łukasz
  Finanse i rachunkowość
  25-09-2017
 • W telegraficznym skrócie. SGH super wybór - bardzo ciekawe zajęcia. Nie tylko teoria a praktyka. Zajęcia i przedmioty z ludźmi pracującymi w korporacjach na wysokich bardzo stanowiskach, dzięki temu poznaje się tajniki ich pracy od wewnątrz a nie tylko - jak to książkowo powinno wyglądać. Ciekawy czas. Fani ludzie. Miłego dnia i weekendu.

  Marcin
  Zarządzanie
  22-09-2017
 • Gdy ja studiowałem to inne czasy były, wówczas to była SGPiS, wołano na to Szkoła Główna Pocałunków i Stosunków. Doktorami byli Balcerowicz, Kołodko, Rosati. Prodziekanem do spraw studentów był Oleksy. Wówczas to było super, wolność i swoboda. Teraz nie wiem jak jest. Dobre było i już się nie wróci. Idźcie za głosem serca, zróbcie co lubicie, nie oglądajcie się na innych. Powodzenia

  Widold
  Handel zagraniczny
  20-09-2017
 • Pod warunkiem zaangażowania można się naprawdę bardzo wiele nauczyć, problemów z pracą, już nawet podczas studiów, nie ma. Wykładowcy zapewniali dostęp do wiedzy teoretycznej i praktycznej. Polecam!

  Hubert
  Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa
  20-09-2017
 • Z tego co pamiętam to nie do końca odpowiadał mi program zajęć - jak na każdej chyba uczelni mocno teoretyczny a nie praktyczny. Kontakt z promotorem ograniczony przez sztywne godziny konsultacji które nie zawsze odpowiadały moim obowiązkom zawodowym. Wpływ na dalszą karierę zawodową wbrew obiegowym opiniom mocno ograniczony – wydaje mi się że obecnie kluczowe znaczenie ma doświadczenie i wiedza a nie dyplom.

  Konrad
  Finanse i rachunkowość w zarządzaniu
  20-09-2017
ikonka kierunki studiów
Kierunki studiów - artykuły