Galeria Uniwersytet SWPS w Sopocie
Galeria Uniwersytet SWPS w Sopocie
Galeria Uniwersytet SWPS w Sopocie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo
Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Psychologia

Zobacz więcej

Cena za semestr od 4915zł od od 4915zł od

Psychologia dla magistrów i licencjatów (indywidualna organizacja studiów)

Zobacz więcej

         

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

O nas



Wydział Psychologii Uniwersytetu SWPS w Sopocie specjalizuje się w kształceniu psychologicznym. Istnieje od 2002 r. W tym czasie wypromował ponad 2250 absolwentów. Za innowacyjny program nauczania otrzymał nagrodę MNiSW.

Nowoczesne programy studiów

Programy studiów oraz treści nauczania, które oferujemy naszym studentom, wynikają z aktualnych ustaleń naukowych oraz bieżących wyzwań społecznych. Nasi studenci mają możliwość pełnego rozwinięcia swoich talentów i przygotowania się do kariery zawodowej. Zróżnicowana oferta dydaktyczna umożliwia im dostosowanie procesu uczenia się do indywidualnych zainteresowań i planów zawodowych. Absolwenci mogą kontynuować naukę na studiach podyplomowych.

Psychologia wśród najlepszych

Według rankingu szkół wyższych miesięcznika „Perspektywy” Uniwersytet SWPS jest jedną z dwóch najlepszych uczelni w Polsce prowadzących studia na kierunku psychologia.

Wysokie oceny zewnętrzne

W 2016 r. studia psychologiczne prowadzone na naszym wydziale uzyskały pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej, nadzorującej jakość kształcenia w całym kraju. Doceniono poziom kadry naukowo-dydaktycznej, koncepcję kształcenia nawiązującą do najnowszych wzorów sprawdzonych w renomowanych uczelniach oraz liczne kontakty z lokalnym środowiskiem społecznym, gospodarczym i kulturalnym.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Projekt ten ma na celu przybliżenie ludziom w wieku 50+ zagadnień związanych z psychologią, pomoc w utrzymaniu się na rynku pracy oraz w przystosowaniu się do zmian zachodzących w życiu po przejściu na emeryturę. Słuchacze mają do wyboru wiele wykładów i warsztatów tematycznych, w tym fotografię z grafiką, trening pamięci, psychologię szczęścia, terapię tańcem, naukę rysunku, jogę, gimnastykę kręgosłupa, warsztaty komputerowe czy naukę języka angielskiego.

Wydział Psychologii w Sopocie to jedna z najlepszych jednostek nauk społecznych w Polsce.

W wyniku ostatniej parametryzacji jednostek naukowych przeprowadzonej przez MNiSW w roku 2017 wydział uzyskał najwyższą kategorię naukową A. W okresie objętym tą parametryzacją (2014–2017) nasi pracownicy opublikowali ponad 140 prac, w tym 33 artykuły w czasopismach najwyższej kategorii A, 45 artykułów w czasopismach kategorii B, 44 artykuły w czasopismach kategorii C, 14 monografii książkowych oraz 4 rozdziały w monografiach zbiorowych.

Projekty badawcze

Regularnie pozyskujemy fundusze na badania w drodze konkursów z Narodowego Centrum Nauki (NCN), Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) i innych instytucji zewnętrznych. W ostatnich 10 latach uzyskaliśmy ponad 20 różnych grantów lub stypendiów. Istotnym walorem prac naukowych jest także ich wysoki poziom umiędzynarodowienia, czego dowodem są granty realizowane we współpracy z zagranicznymi partnerami, częste pobyty naszych pracowników w wiodących uniwersytetach na świecie, a także rewizyty wybitnych naukowców na naszym wydziale.

Pracownia Badań Psychologicznych

Pracownia Badań Psychologicznych (wcześniej znana jako Laboratorium Badań Eksperymentalnych) służy studentom i pracownikom wydziału do przeprowadzania badań naukowych. Pracownia składa się z sześciu pomieszczeń wyposażonych w komputery ze specjalistycznym oprogramowaniem, eye tracker EyeLink 1000 Plus oraz system Biopac umożliwiający zbieranie danych fizjologicznych, takich jak: temperatura, ciśnienie krwi czy zmiany w mięśniach twarzy. Osoby korzystające z pracowni mają do dyspozycji salę z systemem kamer do badań fokusowych oraz profesjonalny sprzęt fotograficzny z oświetleniem studyjnym i tłem portretowym do wykonywania zdjęć osób badanych.

Panel badawczy SONA

SONA to platforma, na której dostępne są aktualnie prowadzone badania przez naukowców i studentów Uniwersytetu SWPS. System ten ma usprawnić sposób ich realizacji: z jednej strony użytkownik (czyli uczestnik badań) ma przed sobą klarowną listę badań z ich opisem, celem i formą wynagrodzenia oraz możliwością rezerwacji i odwołania terminu, z drugiej strony badacz może oszczędzić swój czas, który przeznaczyłby na rekrutację uczestników – system ten zrobi to za niego. Panel badawczy umożliwia też łatwy kontakt pomiędzy badaczem a uczestnikiem

W roku akademickim 2016/17 z powodzeniem udało nam się wdrożyć i koordynować system SONA w Sopocie. System ten wykorzystywany jest przez liczne uczelnie zagraniczne (również z Ivy League jak Yale czy Harvard). W kolejnych latach system został wprowadzony na wydziałach we Wrocławiu, Poznaniu oraz w Warszawie.


 

Studia za granicą

Studia to wspaniały czas i wiele możliwości. Wcale nie musisz ich spędzać w jednym mieście i w jednym kraju. Belgia, Cypr, Czechy, Finlandia, Francja, Korea, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Turcja, Włochy, USA, Wielka Brytania… czekają na ciebie. Uniwersytet SWPS uczestniczy w licznych programach partnerskich, z których najbardziej znany jest Erasmus+.

Jak to zrobić?

To proste! Wystarczy, że ukończyłeś pierwszy rok studiów z dobrymi wynikami i znasz język obcy. Możesz studiować w jednym z 90 uniwersytetów, z którymi Uniwersytet SWPS podpisał umowy. Sam wybierasz, dokąd chcesz jechać.

Dlaczego warto?

Wyjazd na Erasmusa to nie tylko przygoda życia, niezapomniane wspomnienia i wspaniała podróż.
Jeszcze lepsza znajomość języka obcego, międzynarodowe znajomości, które mogą zaowocować w przyszłości cennymi kontaktami biznesowymi, możliwość uczenia się przedmiotów, których nie ma w Polsce, czy realizacja ciekawych projektów w międzykulturowym gronie to także bardzo duże plusy „erasmusowych” wyjazdów.
Studenci Uniwersytetu SWPS chętnie z nich korzystają. Zazwyczaj pobyt za granicą trwa 1 semestr, ale często zdarza się, że studenci po pierwszym semestrze zostają na kolejny! Tak bardzo podoba im się pobyt za granicą.

 

10 powodów, dla których warto studiować na Uniwersytecie SWPS?

10 powodów, dla których warto studiować w Uniwersytecie SWPS:
• Uczelnia oferuje najlepszą psychologię w Polsce Północnej wg rankingu Perspektyw 2019 r.
• Uniwersytet SWPS jest najczęściej wybieraną uczelnią przez kandydatów na studia w 2018 r. wg MNiSW
• Uniwersytet SWPS należy do najważniejszych ośrodków psychologicznych w Polsce z prestiżową kategorią A+
• Według rankingu Perspektyw 2019 r. Wydział Prawa wchodzi w skład pięciu najlepszych wydziałów prawa w Polsce. Natomiast według Rankingu Wydziałów Prawa dziennika „Rzeczpospolita” z 2019 r. studia prawnicze zajęły 1. miejsce wśród wszystkich niepublicznych szkół wyższych.
• Na Uniwersytecie SWPS wykładają najlepsi wykładowcy w Polsce: prof. Jerzy Bralczyk, prof. Wojciech Burszta, prof. Dariusz Doliński, prof. Wiesław Godzic, prof. Jacek Sobczak, prof. Bogdan Wojciszke
• Uniwersytet SWPS odwiedzają wybitne osobistości świata nauki i mediów, np. prof. Robert Cialdini, prof. Zbigniew Lew-Starowicz, Jerzy Stuhr, prof. Philip Zimbardo, Jerzy Hausner, Jacek Santorski.
Studia są nastawione na praktykę i współpracę z pracodawcami
• Działa tu Biuro Karier, które pomaga studentom znaleźć praktyki i staże
• Na Uniwersytecie SWPS istnieje 79 kół naukowych, chór, Studencka Poradnia Prawna, działają tu także szkoła językowa, księgarnia, biblioteka
• Studenci mogą odbyć część studiów za granicą na jednej ze z 102 uczelni zagranicznych, z którymi Uniwersytet SWPS podpisał umowy

 

Uniwersytet SWPS w Warszawie i wydziały zamiejscowe

 

Kontakt do uczelni

81-745 Sopot

ul. Polna 16/20

tel.:

58 721-46-46