Architektura krajobrazu
Biologia stosowana
Biotechnologia
Dietetyka
Ekoenergetyka
Ekonomia
Finanse i rachunkowość
Gospodarka przestrzenna
Informatyka i inżynieria danych
Inżynieria hydrotechniczna
Inżynieria ochrony klimatu
Inżynieria rolnicza
Inżynieria środowiska
Jakość i bezpieczeństwo żywności
Leśnictwo
Ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo-leśna
Ochrona środowiska
Ogrodnictwo
Projektowanie mebli
Rolnictwo
Technologia drewna
Technologia żywności i żywienie człowieka
Weterynaria
Zootechnika

Zasady rekrutacji - studia I stopnia

e-mail: dzstud@up.poznan.pl

Rekrutacja na I rok studiów stacjonarnych pierwszego stopnia i na jednolite studia magisterskie rozpoczynające się w roku akademickim 2016/2017 będzie prowadzona na następujące kierunki lub kierunki ze wskazaną specjalnością:


Podstawą postępowania kwalifikacyjnego jest punktacja wynikająca z podsumowania:

• wyniku egzaminu maturalnego lub egzaminu dojrzałości (stara matura) z wybranego przedmiotu kierunkowego (dla kierunku Weterynaria z dwóch przedmiotów ) - stanowiąca 80% punktów,
• wyników egzaminu maturalnego (z części pisemnej) lub egzaminu dojrzałości (z części pisemnej lub ustnej) z języka polskiego i języka obcego nowożytnego - 20% punktów.


Kandydaci na kierunek Projektowanie mebli przed postępowaniem kwalifikacyjnym są zobowiązani zdać egzamin z rysunku odręcznego, potwierdzający predyspozycje graficzne.

Egzamin odbędzie się do dnia 5 lipca 2016 roku.

Z w/w egzaminu zwolnieni będą kandydaci posiadający zaświadczenie o pozytywnej kwalifikacji z rysunku odręcznego wydane w latach 2014-2015 przez uczelnię publiczną.

Szczegółowe zasady punktacji za wyniki egzaminu maturalnego/dojrzałości uzyskane w kraju lub za granicą ustala Rektor w terminie do dnia 31 marca 2016 roku.

Przedmioty kierunkowe: stanowiące podstawę postępowania kwalifikacyjnego na poszczególne kierunki studiów stacjonarnych i niestacjonarnych są następujące:


Rejestracja kandydatów na studia odbywa się drogą elektroniczną, w terminie od 1 czerwca do 20 września 2016 roku.

Terminarz rekrutacji, zostanie podany do wiadomości publicznej w terminie do 30 kwietnia 2016 roku.

Kandydat zobowiązany jest wnieść opłatę rekrutacyjną, której wysokość ustala Rektor. Opłatę wnosi się na konto bankowe, którego numer jest widoczny w systemie rejestracji elektronicznej.

Na podstawie wyników postępowania kwalifikacyjnego tworzona jest lista rankingowa. Kandydaci zostają zakwalifikowani do przyjęcia na podstawie pozycji rankingowej i składają niezbędne dokumenty (wykaz: www.rekrutacja.puls.edu.pl).

Przy kwalifikacji kandydatów, prowadzonej na wszystkie kierunki studiów stosuje się skalę punktową w przedziale 0-100.

Minimalna liczba punktów uprawniająca do kwalifikacji kandydata na studia stacjonarne, wynosi 30 punktów.

Kwalifikacja kandydatów prowadzona jest etapowo, do wyczerpania limitu miejsc określonego przez Senat uczelni.

Warunkiem uruchomienia studiów na kierunku jest złożenie dokumentów przez co najmniej 20 kandydatów

Cudzoziemcy mogą podejmować studia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu na zasadach określonych w art. 43 ustawy z dnia 27 lipca 2005 roku Prawo o szkolnictwie wyższym (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz.572, z późn. zm.) oraz w rozporządzeniu MNiSW z dnia 12 października 2006 r. w sprawie podejmowania i odbywania przez cudzoziemców studiów i szkoleń oraz ich uczestniczenia w badaniach naukowych i pracach rozwojowych (Dz. U. Nr 190, poz.1406, z późn. zm.). Obowiązują ich warunki i tryb rekrutacji określone niniejszą uchwałą.

Studia niestacjonarne są odpłatne. Opłatę należy wnieść przed rozpoczęciem semestru.

Wysokość opłaty ustala Rektor w terminie do 31 maja 2016 roku.

Warunki odpłatności określa umowa zawierana pomiędzy Uczelnią a osoba przyjętą na studia.

Bliższe szczegóły na naszej stronie: www.up.poznan.pl

 

Najpopularniejsze kierunki studiów na uczelni

1. Weterynaria – 10 kandydatów na miejsce

Weterynaria to kierunek studiów dostępny na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Prowadzona jest w ramach jednolitych studiów magisterskich, które trwają przez okres 5,5 roku. Studia prowadzone są jedynie w formie stacjonarnej.

Student w trakcie nauki zdobywa kompetencje z obszaru biologii poszczególnych gatunków zwierząt, diagnozowania i leczenia chorób oraz prawidłowej opieki nad różnymi gatunkami. Dzięki temu jest kompleksowo przygotowany do niesienia pomocy dla czworonogów i jest w stanie świadczyć najlepszej jakości usługi.

Podczas studiów konieczne jest odbycie praktyk zawodowych, a dodatkowo wiele zajęć realizowanych jest w formie terenowej. Podczas zajęć studenci będą mogli opiekować się zwierzętami, badać je oraz przeprowadzać sekcję zwłok. Absolwenci są dzięki temu świetnie przygotowani do pracy i mogą bez trudu znaleźć zatrudnienie jako weterynarze, groomerzy, behawioryści, treserzy oraz na wielu innych stanowiskach. Stale brakuje specjalistów z obszaru weterynarii, a zatem znalezienie pracy nie będzie stanowiło dużego wyzwania.

Program studiów na kierunku weterynaria



Weterynaria – 10 kandydatów na miejsce


2. Dietetyka – 10 kandydatów na miejsce

Dietetyka to cieszący się sporą popularnością kierunek studiów, który pozwala na zdobycie wielu przydatnych na rynku pracy umiejętności. Całkowity okres studiowania w przypadku studiów I stopnia wynosi 3 lata (studia licencjackie) i jest podzielony na 6 semestrów, a w przypadku II stopnia zajmuje 2 lata.

Studia są dostępne w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej. Dietetyka to kierunek umożliwiający zdobycie wiedzy z takich obszarów jak produkcja żywności, zawartość makroskładników w poszczególnych produktach oraz z obszaru fizjologii żywienia człowieka w różnym wieku. W trakcie nauki studenci mają do wyboru dwa moduły: doradztwo i konsultacje dietetyczne oraz catering dietetyczny. Dietetyka stanowi przyszłościowy kierunek z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru żywienia.

Rosnąca świadomość kwestii żywieniowych powoduje, że coraz więcej osób postanawia skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Również przedsiębiorstwa związane z branżą medyczną coraz częściej nawiązują współpracę z dietetykami.

Program studiów na kierunku dietetyka



Dietetyka – 10 kandydatów na miejsce


3. Architektura krajobrazu – 10 kandydatów na miejsce

Architektura krajobrazu stanowi jeden z najczęściej wybieranych kierunków studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Kierunek ten prowadzony jest w formie stacjonarnej i niestacjonarnej oraz dostępne są studia I stopnia i studia II stopnia. Studia pierwszego stopnia w formie stacjonarnej trwają 3,5 roku, a w formie niestacjonarnej 4 lata.

Drugi stopień w zależności od tego czy wybrane zostały studia stacjonarnej czy niestacjonarne trwa 1,5 roku lub 2 lata. Osoba kończąca studia otrzymuje tytuł inżyniera. W trakcie studiów można zdobyć wiedzę z obszaru architektury, urbanistyki, sztuk pięknych, projektowania przestrzeni, botaniki, dendrologii oraz z wielu innych dziedzin.

Studia mają na celu przekazanie kompleksowej wiedzy z obszaru urządzania przestrzeni miejskiej w sposób przyjazny dla mieszkańców. Absolwenci dzięki szerokiej wiedzy zdobytej podczas edukacji mogą liczyć na wiele możliwości pracy. Możliwe jest zatrudnienie w ogrodach botanicznych, urzędach miast i gmin, firmach zajmujących się pielęgnacją zieleni oraz w pracowniach projektowych.

Program studiów na kierunku architektura krajobrazu



Architektura krajobrazu – 10 kandydatów na miejsce

ikonka kierunki studiów

Zasady rekrutacji na wybrane wydziały na - Uniwersytet Przyrodniczy (UP) w Poznaniu

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Akademia im. Jakuba z Paradyża. Studiuj z nami – bo warto!
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy

Uniwersytet Przyrodniczy (UP) w Poznaniu - Aktualności