Architektura
Architektura wnętrz
Automatyka i robotyka
Bioinformatyka
Budownictwo
Edukacja techniczno-informatyczna
Elektroenergetyka
Elektromobilność
Elektronika i telekomunikacja
Elektrotechnika
Energetyka
Energetyka przemysłowa i odnawialna
Fizyka techniczna
Informatyka
Inżynieria bezpieczeństwa
Inżynieria biomedyczna
Inżynieria chemiczna i procesowa
Inżynieria cyklu życia produktu / product lifecycle engineering
Inżynieria farmaceutyczna
Inżynieria materiałowa
Inżynieria środowiska
Inżynieria zarządzania
Logistyka
Lotnictwo
Lotnictwo i kosmonautyka
Matematyka w technice
Mechanika i budowa maszyn
Mechanika i budowa pojazdów
Mechatronika
Sustainable Building Engineering
Sztuczna inteligencja/Artificial Intelligence
Technologia chemiczna
Technologie obiegu zamkniętego
Teleinformatyka
Transport
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Zielona Energia / Green Energy

Najpopularniejsze kierunki studiów na uczelni

1. Inżynieria zarządzania - ponad 10 kandydatów na jedno miejsce

Inżynieria zarządzania to zarówno studia I i II stopnia. Kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra. Studia można podjąć w uczelni państwowej i prywatnej. W trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Kierunek ten gwarantuje zdobycie niezbędnych umiejętności przydatnych w dalszym życiu zawodowym.

Idealnym kandydatem jest osoba, która interesuje się naukami ścisłymi, społecznymi i technicznymi. Dużym atutem są też rozwinięte umiejętności organizacyjne i przywódcze. Tematyka zajęć na tym kierunku to prze wszystkim nauki ścisłe, informatyczne, ekonomiczne oraz nauki o zarządzeniu.

Wśród przedmiotów znajdziemy: matematykę, podstawy zarządzania, mikroekonomia, wprowadzenie do techniki czy zachowania organizacyjne. Studenci zdobędą również wiedzę praktyczną z tego zakresu. Wiedza i doświadczenie po tym kierunku są bardzo pożądane w późniejszym życiu zawodowym. Gwarantuje on prace w przedsiębiorstwach i instytucjach na stanowiskach kierowniczych bądź menadżerskich. To interesujący kierunek, który kompleksowo przygotuje do wykonywanego zawodu.

Program studiów na kierunku Inżynieria zarządzania









2. Logistyka - ponad 8 kandydata na jedno miejsce

Studia Logistyka to zarówno studia I jak i II stopnia. Możemy je podjąć w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Kończą się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra. Są one gwarancją zdobycia niezbędnych umiejętności przydatnych w dalszym życiu zawodowym. Jest to bardzo bogaty kierunek. Bardzo pożądanych przez uczniów.

W programie studiów znajdziemy następujące przedmioty: matematyka, fizyka, statystyka, maszynoznawstwo, ekonomia i organizacja transportu, grafika inżynierska, inżynieria logistyczna, finanse i rachunkowości.

Studenci pozyskują wiedzę z zakresu zasad zarządzania nowoczesnymi zasobami logistycznymi oraz ekonomii. W tej dziedzinie jest bardzo duża konkrecja, więc warto się cały czas dokształcać i być najlepszym. Student po ukończeniu kierunku Logistyka będzie mógł podjąć prace w firmach spedycyjno transportowych, centach logistycznych, różnego rodzaju działach logistycznych. To bardzo interesujący kierunek. Przygotowuje kompleksowo do pracy zawodowej i sukcesów w dalszym życiu.

Program studiów na kierunku Logistyka









3. Mechatronika - ponad 9 kandydatów na jedno miejsce

Studia na tym kierunku to zarówno studia I jak również II stopnia. Możemy je podjąć w trybie stacjonarnym, dziennym. Kończą się ukończeniem dyplomu inżyniera lub magistra. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności przydatnych w dalszym życiu zawodowym.

Ten kierunek przyciąga szerokie grono odbiorców. Student uczący się na tym kierunku pozyskuje wiedzę związaną z kilkoma dziedzinami. Między innymi mechaniką, elektronikom i informatykom. W planie zająć znajdziemy miedzy innymi: matematykę, podstawy automatyki, projektowanie układów elektronicznych, technologia i organizacja montażu, napędy urządzeń mechatronicznych, automatyzacja, wytrzymałość materiałów oraz mechanika techniczna.

Student nabywa bardzo wielu umiejętności zwianych z dalszym życiem zawodowym. Może pracować w zakładach produkcyjnych jak również różnego rodzaju przedsiębiorstwach czy jednostkach wytwarzających sprzęt medyczny laboratoryjny. Kierunek jest bardzo interesujący i wymaga szczególnej wiedzy i umiejętności.

Program studiów na kierunku Mechatronika








ikonka kierunki studiów

Zasady rekrutacji na wybrane wydziały na - Politechnika Poznańska (PP)

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Politechnika Wrocławska
Politechnika Śląska
Politechnika Krakowska

Politechnika Poznańska (PP) (Kierunek ) - Aktualności