Analityka kryminalistyczna i sądowa
Analityka medyczna
Biotechnologia medyczna
Dietetyka
Elektroradiologia
Farmacja
Fizjoterapia
Inżynieria farmaceutyczna
Kosmetologia
Lekarski
Lekarsko-dentystyczny
Optometria
Pielęgniarstwo
Położnictwo
Protetyka słuchu
Ratownictwo medyczne
Techniki dentystyczne
Terapia zajęciowa
Zdrowie publiczne

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Lekarski33 000 zł/semestr
Lekarsko-dentystyczny39 000 zł/semestr
ikonka kierunki studiów

Wybrane kierunki na - Uniwersytet Medyczny (UM) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Najpopularniejsze kierunki studiów na uczelni

1. Lekarsko – dentystyczny – 17 kandydatów na miejsce

Lekarsko-dentystyczny to kierunek studiów, który pozwala na uzyskanie dyplomu lekarza dentysty. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu prowadzi edukację na tym kierunku i przygotowuje do praktycznego wykonywania zawodu. Studia te są dostępne jedynie w formie jednolitych magisterskich, które trwają 5 lat. Możliwe jest studiowanie w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Program nauczania obejmuje szereg przedmiotów, które mają na celu przygotowanie do pracy jako dentysta i pozwalają na oferowanie najlepszej pomocy dla wszystkich pacjentów. Przedmioty, z którymi spotka się student to między innymi: dysfunkcje układu stomatologicznego, ortodoncja, stomatologia dziecięca, farmakologia kliniczna, stomatologia społeczna i wiele innych.

Dodatkowo studenci każdego roku są zobowiązania do odbycia praktyk w szpitalach, gabinetach stomatologicznych oraz innych placówkach medycznych. Pozwala to na zdobycie praktycznych kompetencji, które następnie będzie można wykorzystać w pracy już po skończeniu edukacji.

Program studiów na kierunku Lekarsko – dentystycznym



Lekarsko – dentystyczny – 17 kandydatów na miejsce


2. Kosmetologia – 10 kandydatów na miejsce

Kosmetologia to jeden z najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Kierunek dostępny jest w formie 3-letnich studiów stacjonarnych I stopnia lub 2-letnich studiów II stopnia.

Na studiach przekazywana jest praktyczna wiedza z obszaru wykonywania zróżnicowanych zabiegów kosmetycznych. Studenci zdobywają kompetencje z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych, zabiegów upiększających, dermatologii, immunologii, chemii kosmetycznej oraz wielu innych obszarów. Studia I stopnia skupiają się głównie na przedmiotach podstawowych i zawodowych, które przygotowują do pracy w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach SPA, placówkach uzdrowiskowych czy w przemyśle kosmetycznym i laboratoryjnym.

Studia II stopnia koncentrują się na wiedzy kierunkowej. W trakcie studiów magisterskich możliwe jest zdobycie wiedzy z obszaru zabiegów podologicznych, wiedzy z zakresu trychologii czy poznanie trendów w makijażu i mikropigmentacji medycznej. Studenci w trakcie nauki są również zobowiązani do odbywania praktyk, które pozwalają na wykorzystanie w praktyce zdobytych podczas edukacji umiejętności.

Program studiów na kierunku Kosmetologia



Kosmetologia – 10 kandydatów na miejsce


3. Lekarski – 9 kandydatów na miejsce

Lekarski to kierunek studiów, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Studia są prowadzone w formie jednolitych magisterskich i trwają przez okres 6 lat. Studia dostępne są w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej. W trakcie nauki można zdobyć kompetencje potrzebne do wykonywania zawodu lekarza.

Absolwenci posiadają niezbędne kompetencje do stawiania diagnoz, do badania oraz leczenia różnego rodzaju schorzeń. Studenci odbywają również staż w trakcie, którego mogą w praktyce wykorzystać zdobyte podczas edukacji umiejętności. Dodatkowo po odbyciu stażu możliwe jest wybranie specjalizacji.

Dostępne są m.in. takie specjalizacje jak: chirurg, pediatra, ortopeda, psychiatra czy neurolog. Wybór specjalizacji wpływa na zakres obowiązków w przyszłości i rodzaj schorzeń, którymi lekarz się zajmuje. Absolwenci kierunku lekarskiego nie muszą obawiać się o zatrudnienie, gdyż lekarze stale są poszukiwani w szpitalach i klinikach. Dodatkowo po zdobyciu doświadczenia można otworzyć własną placówkę medyczną.

Program studiów na kierunku Lekarski



Lekarski – 9 kandydatów na miejsce

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Dietetyka na PUM w Szczecinie
WSZUiE w Poznaniu
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu