Galeria Olsztyńska Szkoła Wyższa (OSW)
Galeria Olsztyńska Szkoła Wyższa (OSW)
Galeria Olsztyńska Szkoła Wyższa (OSW)
Galeria Olsztyńska Szkoła Wyższa (OSW)
Galeria Olsztyńska Szkoła Wyższa (OSW)
Galeria Olsztyńska Szkoła Wyższa (OSW)
Galeria Olsztyńska Szkoła Wyższa (OSW)
Galeria Olsztyńska Szkoła Wyższa (OSW)
Galeria Olsztyńska Szkoła Wyższa (OSW)
Galeria Olsztyńska Szkoła Wyższa (OSW)
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo
Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S Online NSN S Online NSN S Online NSN S Online NSN

Administracja

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

         

Filologia

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

         

Fizjoterapia

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

         

Informatyka

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

         

Kosmetologia

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

         

Logistyka

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

         

Pedagogika

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

         

Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna

Zobacz

Zobacz

         

Wychowanie fizyczne

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

         

Zarządzanie

Zobacz więcej

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

         

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), Online - zdalne, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne , *NSC - niestacjonarne ciągłe od poniedziałku do piątku

O Uczelni OSW

Olsztyńska Szkoła Wyższa powstała 1 października 2019 r. z połączenia Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie oraz Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego (istniejących od 1997 r.). Doświadczenia i tradycje obu uczelni splecione w całość owocują rozwojem i tworzeniem nowych możliwości dla studentów zarówno z kraju, jak i z zagranicy. OSW jest częścią prestiżowej Grupy Uczelni Vistula, która kształci prawie 9 tys. studentów z 86 krajów. Rektorem OSW jest dr Agnieszka Górska.
Uczelnia prowadzi kształcenie na trzech wydziałach:

  • Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych i Technicznych,
  • Wydział Nauk o Zdrowiu,
  • Filia Wydział Zamiejscowy w Kętrzynie,
  • Oferta edukacyjna skierowana jest do osób w każdym wieku chcących zdobyć wykształcenie i poszerzyć swoje umiejętności. Co roku proponujemy nowe specjalności, które podążają za potrzebami rynku lokalnego, jak i globalnego. Ofertę kierujemy zarówno do kandydatów polsko i anglojęzycznych z całego świata.

    W języku polskim prowadzimy studia na kierunkach:

    1. Administracja

    2. Fizjoterapia

    3. Filologia angielska

    4. Kosmetologia

    5. Pedagogika

    6. Wychowanie fizyczne

    7. Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

    8. Zarządzanie

    9. Logistyka

    10. Informatyka

    Olsztyńska Szkoła Wyższa jest jedną z największych niepublicznych uczelni w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Lata praktyki pozwoliły na zbudowanie własnego, nowoczesnego modelu szkoły przyszłości.

    fasada budynku oswabsolwenci oswaula wykladowa oswsport w osw

     

    Nasze atuty to:

    Praktyczny profil kształcenia

    Co to oznacza? Studenci OSW mają kontakt z wykładowcami, którzy są wybitnymi praktykami w swojej dziedzinie. Uczą się od najlepszych, a teoretyczne podwaliny umacniają podczas praktycznych zajęć, laboratoriów i ćwiczeń, a przede wszystkim praktyk zawodowych. Nasi absolwenci to fachowcy dysponujący praktyczną wiedzą i umiejętnościami. To specjaliści z wysokimi kompetencjami, nowocześni i otwarci na zmieniającą się rzeczywistość lokalną i globalną.

    Profesjonalna kadra dydaktyczna

    Studenci mają możliwość czerpać wiedzę od najlepszych. Nasi wykładowcy to nie tylko wspaniali dydaktycy, to też wybitni praktycy w swoich dziedzinach.

    Rada Konsultacyjna ds. Społeczno-Gospodarczych

    Skupia przedstawicieli renomowanych przedsiębiorstw, instytucji administracyjnych, szpitali. Współpracuje z Uczelnią przy tworzeniu programów kształcenia. Dzięki temu powstają kierunki i nowe specjalności, które podążają za potrzebami współczesnego rynku pracy.

    Bliska współpraca z pracodawcami i instytucjam

    Ponad 200 firm współpracujących z uczelnią wspiera studentów w zdobywaniu praktycznych umiejętności. Z Akademią Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz Wyższą Szkołą Fizjoterapii we Wrocławiu współpracujemy w zakresie badań naukowych z zakresu fizjoterapii. Z firmą ANGITIA Sp. z o.o. współpracujemy w zakresie szkoleń oraz prowadzenia badań naukowych. Wspiera nas także Krajowa Izba Fizjoterapeutów oraz Krajowa Izba Kosmetologii i Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Kosmetologii ,,Przyjazna Kosmetyka” i wiele innych instytucji, w tym samorządu terytorialnego, jednostek mundurowych, zdrowia publicznego, czy lokalnych przedsiębiorstw. Studenci OSW mają też ułatwiony dostęp do praktyk zawodowych u najlepszych pracodawców.

    Doskonała lokalizacja w Olsztynie

    Wydział Nauk o Zdrowiu oraz Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych ulokowane są blisko Dworca PKP i PKS, Starego Miasta, a jednocześnie na granicy miasta w otoczeniu natury. W okolicy jest Las Miejscki, Park Linowy, Pumptrack, liczne ścieżki rowerowe. Zamiejscowy Wydział w Kętrzynie natomiast zlokalizowany jest w samym centrum, tuż nad Jeziorem Kętrzyńskim. Studiowanie w takich warunkach to prawdziwa przyjemność!

    Nowoczesna infrastruktura

    Niezwykle ważna dla komfortu studiowania jest dobrze przygotowana infrastruktura. W skład Olszyńskiej Szkoły Wyższej wchodzą 3 kampusy, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bogate zaplecze naukowo-badawcze oraz dydaktyczno-techniczne sprzyjają zdobywaniu nowych kompetencji. Teoretyczne podwaliny wiedzy studenci umacniają podczas praktycznych zajęć, laboratoriów i ćwiczeń. Tu można rozwijać swoje talenty, realizować pasje, szukać inspiracji do dalszego rozwoju.

    Własny akademik

    Atutem OSW jest własny akademik zlokalizowany przy ul. Bydgoskiej 33. Do dyspozycji są pokoje 2,3 i 4 osobowe. 

    Dostęp do darmowego internetu (wi-fi)

    Co tu dużo mówić….

    Konferencje, seminaria, wykłady otwarte

    To nie tylko okazja do zgłębienia wiedzy, ale przede wszystkim do zaprezentowania umiejętności na forum publicznym. Nasi studenci odnoszą liczne sukcesy uczestnicząc w konferencjach, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Ich badania oraz prace dyplomowe cieszą się uznaniem na poziomie krajowym i międzynarodowym.

    Uczelnia przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami

    Jesteś osobą niepełnosprawną? Ułatwimy Ci studiowanie! Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych oferuje pomoc indywidualnego asystenta dydaktycznego/sportowego, pomoc w dostosowaniu form zaliczenia przedmiotów do indywidualnych potrzeb studentów, tłumacza języka migowego, stanowiska komputerowe w bibliotece wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie dla osób z dysfunkcją narządu wzroku, wsparcie materialne, dodatkowe miejsca parkingowe na terenie uczelni oraz ofertę zajęć sportowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.

    Małe grupy wykładowe i ćwiczeniowe

    Małe grupy wykładowe i ćwiczeniowe sprzyjają indywidualnej formie pracy. Można w pełni rozwinąć swoje możliwości, a każdy problem zostanie potraktowany z należytą uwagą.

    Studia za granicą – Erasmus+

    Dzięki programowi Erasmus+ możesz zrealizować część studiów w zagranicznej szkole wyższej i w międzynarodowym otoczeniu, odbyć praktyki w zagranicznym przedsiębiorstwie, poprawić znajomości języków, nawiązać nowe, ciekawe znajomości oraz przeżyć niezapomniane przygody.

    Szeroki pakiet stypendiów

    Student Olsztyńskiej Szkoły Wyższej może ubiegać się o pomoc materialną, która przybiera formę:

  • Stypendium naukowe,
  • stypendium socjalnego,
  • stypendium dla osób niepełnosprawnych,
  • zapomogi,
  • stypendium rektora.
  •  

    Koła naukowe

    Olsztyńska Szkoła Wyższa to nie tylko bogata oferta edukacyjna i wiele możliwości zdobywania doświadczeń zawodowych, ale również szereg kół naukowych do wyboru, na których studenci mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i ukierunkowania się na swoją zawodową przyszłość. Wszystkie koła naukowe działają wyjątkowo prężnie, stając się dla studentów szansą na zdobywanie nowej wiedzy, jaka nie zawsze pojawia się na zajęciach. Wśród kół naukowych warto zwrócić uwagę na:

    - Koło naukowe „Zdrowie i uroda” – członkowie koła biorą czynny udział w wielu konferencjach tematycznych z tego zakresu. Jednym z ostatnich działań koła jest przygotowanie materiałów na Ogólnopolską Konferencję Naukową Nutrikosmetologia, w której znalazły się takie zagadnienia, jak klamrowanie w leczeniu zachowawczym wrastającego paznokcia, a także inne kwestie z tematyki podologii.

    - Koło naukowe Ortopedii i Traumatologii – członkowie koła podczas pracy naukowej przygotowali między innymi sześć protokołów, które mają znaczenie nie tylko badawcze, ale mogą zostać wykorzystane w praktyce w codziennej pracy zawodowej. Wśród zagadnień, jakie pojawiały się w pracy koła, warto wspomnieć między innymi o TOS – zespole górnego otworu klatki piersiowej, FAI – konflikcie panewkowo-udowym, a także rehabilitacji po zerwaniu ścięgna Achillesa.

    - Koło Naukowe Fizjoterapeutów – w ramach działania koła studenci prowadzą badania na dużych grupach osób. Wśród pojawiających się tematów są takie zagadnienia, jak wpływ ćwiczeń rozciągających na elastyczność tylnych mięśni uda.

    - Koło Naukowe Administratywistów – koło realizuje ciekawe projekty badawcze, prowadzi badania, uczestniczy w konferencjach i wydarzeniach naukowych, co pozwala członkom koła na zdobywanie cennych doświadczeń, nawiązywanie nowych relacji branżowych, a także zdobywanie wiedzy, która nie jest w wystarczającym stopniu poruszana w programie zajęć edukacyjnych.

     

    Biblioteka OSW

    Olsztyńska Szkoła Wyższa posiada nowoczesną, świetnie zaprojektowaną bibliotekę, w której znajduje się bogata kolekcja zbiorów naukowych i nie tylko. Biblioteka w obecnym kształcie to efekt połączenia księgozbiorów dwóch uczelni: Olsztyńskiej Szkoły Wyższej oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP. Biblioteka ma dwie lokalizacje – przy ulicy Bydgoskiej oraz Jagiellońskiej. W tej pierwszej znajdziemy zbiory należące do Wydziału Nauk o Zdrowiu, w których na uwagę zasługują zbiory o tematyce promocji zdrowia, rehabilitacji, medycyny, pedagogiki, psychologii, socjologii oraz wielu dziedzin pokrewnych. Oprócz rozbudowanego księgozbioru w języku polskim nie brakuje też licznych pozycji w języku angielskim. Często takich, które są trudne do znalezienia w jakiejkolwiek innej bibliotece. Biblioteka w drugiej lokalizacji zawiera natomiast zbiory należące do Wydziału Nauk Humanistyczno-Społecznych. Tp tutaj trzeba szukać pozycji z dziedziny statystyki, administracji, ekonometrii, socjologii oraz prawa.

     

    Kontakt do uczelni

    10-283 Olsztyn

    ul. Jagiellońska 59

    tel.:

    +48 663 737 857,
    +48 534 510 115