Kierunki Studiów - Handel zagraniczny

Kierunki Studiów - Handel zagraniczny

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

X

Kierunki studiów Studia I i II stopnia - artykuły

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny

Fot.: www.freedigitalphotos.net

Marzysz o tym, by pracować w handlu zagranicznym? – Chcesz pewnie podjąć studia, które przygotują Cię do realizacji tego marzenia. Doskonałą decyzją okaże się wybór odpowiedniej, perspektywicznej specjalności.

Handel zagraniczny to specjalność na studiach I i II stopnia, takich jak „stosunki międzynarodowe” lub „międzynarodowe stosunki gospodarcze”. Specjalność ta ukierunkowana jest na przekazywanie studentom rzetelnej wiedzy dotyczącej szeroko rozumianej międzynarodowej współpracy gospodarczej, ze szczególnym naciskiem na handel. Wymiana dóbr i usług pomiędzy krajami jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się „dziedzin” światowej gospodarki, co generuje zapotrzebowanie na krajowych specjalistów z tej branży.

"Handel zagraniczny" – organizacjaJako że kierunki „stosunki międzynarodowe” i „międzynarodowe stosunki gospodarcze” dostępne są na wielu polskich uczelniach – zarówno publicznych, w tym ekonomicznych, jak i prywatnych – i w obu trybach (stacjonarnym i niestacjonarnym), specjalność tę studiować można w zasadzie w każdym z miast akademickich. Czas trwania specjalności pokrywa się z czasem trwania studiów – w przypadku studiów I stopnia jest to z reguły 6 semestrów; w przypadku studiów II stopnia – 4 semestry. Studenci wymienionych kierunków wybierają specjalność zazwyczaj już w trakcie rekrutacji na studia. Na niektórych uczelniach specjalność wybierana jest jednak dopiero na pewnym etapie nauki, najczęściej po I roku studiów licencjackich.

Idealny kandydatJeśli chodzi o predyspozycje, jakie posiadać powinny osoby zainteresowane podjęciem studiów w ramach takiej specjalności, to bez wątpienia wymienić należy zainteresowanie ekonomią i światową gospodarką, ambicję, umiejętność logicznego myślenia i analizy. Ważne jest także, aby studenci tej specjalności mieli łatwość w nauce języków obcych – władanie językiem angielskim to w zasadzie niezbędne minimum, a znajomość drugiego języka obcego znacznie ułatwi poszukiwanie ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Program studiówProgram specjalności może różnić się na poszczególnych uczelniach, w zależności od wybranego kierunku studiów i profilu kształcenia. Istotnym kontekstem dla zagadnień omawianych w ramach przedmiotów specjalnościowych okażą się przedmioty kierunkowe, tzw. ramowy program studiów. Jeśli zaś idzie o samą specjalność, studenci mogą spodziewać się, że w ramach specjalności zgłębią zagadnienia związane z:
- ekonomiką handlu zagranicznego;
- organizacją i techniką handlu zagranicznego;
- marketingiem i reklamą w handlu zagranicznym;
- prognozowaniem procesów rynkowych;
- ekonomiką i organizacją przedsiębiorstw międzynarodowych joint venture;
- aspektem prawnym, celnym i podatkowym w obrocie międzynarodowym;
- badaniami rynków międzynarodowych;
- procesami integracyjnymi jednoczącej się Europy;
- rozliczeniami w handlu zagranicznym;
- spedycją i transportem w handlu zagranicznym;
- negocjacji w handlu zagranicznym
i tym podobne.

Perspektywy zawodoweUkończenie studiów ze specjalnością „handel zagraniczny” stwarza realną możliwość zdobycia interesującej i dobrze płatnej pracy – nie tylko w kraju, ale i za granicą. Absolwenci tej specjalności znajdują zwykle zatrudnienie w przedsiębiorstwach eksportowo-importowych, w firmach konsultingowych, biurach maklerskich, międzynarodowych korporacjach lub bankach, instytucjach Unii Europejskiej czy innych międzynarodowych organizacji. Po ukończeniu studiów mogą także nadal się rozwijać – na przykład w ramach studiów podyplomowych czy branżowych szkoleń.

RekrutacjaAby rozpocząć studia w ramach specjalności „handel zagraniczny”, należy rekrutować się na któryś z kierunków, który taką specjalność oferuje kandydatom. Najlepiej zawczasu sprawdzić wymagania kwalifikacyjne poszczególnych uczelni – można to zrobić, między innymi, wchodząc na stronę internetową. Podczas naboru na studia uwzględniane są wyniki z egzaminów maturalnych z jednego, dwóch lub nawet trzech przedmiotów.

Red. B. Stachnik

Data publikacji: 27.02.2017

Studia kierunki

Uczelnie w Poznaniu z kierunkiem malarstwo

Uczelnie w Poznaniu z kierunkiem malarstwo

Marzysz o studiach artystycznych z zakresu malarstwa? Dowiedz się już teraz, które uczelnie w Poznaniu posiadają w swojej ofercie taki kierunek studiów i sprawdź, jak wygląda rekrutacja!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dowodzenie we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dowodzenie we Wrocławiu

Planujesz studia wojskowe na elitarnym kierunku dowodzenie? Czy wiesz, które uczelnie we Wrocławiu oferują taką ścieżkę edukacji? Mamy dla Ciebie tę informację!

więcej

Uczelnie z edytorstwem w Lublinie

Uczelnie z edytorstwem w Lublinie

Jeśli myślisz o studiach edytorskich, już dzisiaj sprawdź, które uczelnie w Lublinie mają ten kierunek w swojej ofercie i jak przebiega rekrutacja! Te i inne informacje przygotowała dla Ciebie nasza redakcja!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Uczelnie prowadzące kierunek Handel zagraniczny i kierunki pokrewne

Politechnika Białostocka

Społeczna Akademia Nauk

Uczelnia Łazarskiego

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

 

 

 

Kierunki studiów - studia I i II stopnia - Inne artykuły

Iberystyka

Iberystyka

Przyszli studenci wybierają ten kierunek z wielu powodów. Jednych urzeka gorący temperament mieszkańców Półwyspu, inni pragną poznać kulturę ojczyzny Pablo Picasso, Pedro Almodovara, Penelope Cruz czy Fernando Torresa, jeszcze i ...

Analityka gospodarcza

Analityka gospodarcza

Analityka gospodarcza to kierunek stworzony w odpowiedzi na realne potrzeby rynku pracy. Jesteś zainteresowany innowacyjnym programem studiów i pewnymi perspektywami zawodowymi? Dowiedz się więcej!

Biofizyka

Biofizyka

Szukasz kierunku studiów z pogranicza fizyki i biologii, który „jest skazany” na intensywny rozwój? Interesujesz się nowinkami ze świata nauki? Studiuj biofizykę!

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

„Psychologia w biznesie” to interdyscyplinarny kierunek studiów, którego punktem wyjściowym jest przekonanie, że wiedza psychologiczna znajduje zastosowanie w biznesie – i to jako najważniejszy składnik sukcesu przedsiębio ...

Zdrowie publiczne

Zdrowie publiczne

Bliska jest Ci maksyma: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”? Wiesz, jak istotny jest zdrowy styl życia? W trakcie studiów chciałbyś łączyć wiedzę medyczną z wiedzą z zakresu nauk społecznych i ekonomicznych? Oto kierunek dla ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Design Managment - zarządznie designem

Design Managment - zarządznie designem

Marketing, zarządzanie to dziś jedne z najbardziej obleganych kierunków. Strategia każdej firmy opiera się na tych dwóch dziedzinach. Stworzenie odpowiedniego produktu, wykreowanie go i sprzedaż to nie lada sztuka. Oto studia, które pokazują, jak to zrobić najlepiej.

więcej

Administracja samorządowa

Administracja samorządowa

Kariera w polityce to marzenie wielu młodych, zaangażowanych społecznie ludzi. ...

więcej

Grafika  komputerowa

Grafika komputerowa

Już od jakiegoś czasu mówi się, że światem rządzi reklama i internet. Dopóki będzie ...

więcej

Aranżacja wnętrz

Aranżacja wnętrz

Kierunek równie przyjemny co wymagający. Uczy praktycznych umiejętności i uzupełnia ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach z bogatą ofertą edukacyjną 2015/2016

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach z bogatą ofertą edukacyjną 2015/2016
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, jako pierwsza w regionie, niepubliczna wyższa uczelnia prowadzi nabór na studia na kierunkach techniczno-artystycznych. Interesująca oferta edukacyjna na rok akademicki 2015/2016 skłania do szczegółowego zapoznania się z informacjami na temat studiów.

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak wybrać właściwą drogę rozwoju zawodowego

Jak wybrać właściwą drogę rozwoju zawodowego

Nawet najbardziej skrupulatne plany kariery zawodowej mogą zostać z ...

więcej

Studia we Francji

Studia we Francji

Studia we Francji wiążą się z mnóstwem... atrakcji! Nie bez powododu prze ...

więcej

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Sprichst du Deutsch? Jeśli tak, to zadbaj o to, aby znajomość języka odp ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

formularz kontaktowy