Kierunki Studiów - Biotechnologia

Kierunki Studiów - Biotechnologia

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

X

Kierunki studiów Studia I i II stopnia - artykuły

Biotechnologia

Biotechnologia

Fot. http://www.freedigitalphotos.net

Młodość, świeży i zdrowy wygląd, świetna kondycja. Oto, do czego dąży dziś większość z nas.
W dobie daleko rozwiniętej medycyny oraz zaawansowanych technologii, łatwiej jest ten cel osiągnąć. Dlatego specjalista w tej dziedzinie jest coraz bardziej w cenie. Kto to taki? Biotechnolog.


Biotechnologia? Brzmi groźnie.Jak sama nazwa wskazuje Biotechnologia jest kierunkiem łączącym dwie ścisłe dziedziny, biologię z jej zastosowaniem lub jak kto woli, sposobem użycia, czyli technologią.

Dla osób zainteresowanych zagadnieniem praktycznego zastosowania wiedzy biologicznej, studiowanie na tym kierunku nie tylko nie wydaje się straszne, ale jest wręcz spełnieniem ich ambitnych marzeń. Nic więc dziwnego, że z roku na rok, kandydatów na miejsce studenta kierunku Biotechnologia przybywa, w ubiegłym roku było ich średnio dziewięciu. A to za sprawą rynku pracy, który jak nigdy, odczuwa zapotrzebowanie na inżynierów lub magistrów w tej dziedzinie.

Zastanów się dobrze nad wyborem uczelni.W przypadku tego typu kierunków wybór uczelni staje się sprawą kluczową, szczególnie w momencie gdy mamy już zarys tego jak w przyszłości zamierzamy wykorzystać zdobytą wiedzę.

Biotechnologia na uniwersyteckim poziomie licencjackim, jest znakomitą podstawą do podjęcia dalszej nauki. Pomaga zdobyć wiedzę niezbędną podczas specjalizacji w trakcie studiów drugiego stopnia.

W tym samym czasie, tytuł inżyniera zdobyty na politechnice, choć z większym wysiłkiem, daje uprawnienia bardziej specjalistyczne. Przedmiotów na uczelniach technologicznych jest więcej, a dzięki szybkiej możliwości wyboru toku studiów, kształcą nas w jednej, docelowej dziedzinie. Przykładami mogą być:

• Biotechnologia Przemysłowa
• Biotechnologia Chemiczna – Leki i Kosmetyki
• Mikrobioanalityka
• Biotechnologia w Inżynierii Środowiska

W końcu, kierunek ten stoi na wysokim poziomie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie ilość przedmiotów liczbą dorównuje politechnice, jednak są to przedmioty nakierowane bardziej na technologie żywienia niż farmaceutyczne, co nie oznacza jednak, że absolwenci SGGW, nie będą znakomitymi specjalistami w oczach producentów leków czy kosmetyków. Specjalizacje, które można podjąć ukończywszy studia pierwszego stopnia to:

• Produkcja roślinna
• Produkcja i ochrona zdrowia zwierząt
• Biotechnologia w przemyśle spożywczym

Watro jest również zwrócić uwagę na możliwości jakie daje nauka na poszczególnych typach uczelni. Zastanówmy się co jest dla nas najważniejsze. Dobre zaplecze naukowe, laboratoria, duża ilość praktyki czy może wolimy skupić się na karierze naukowej i to uniwersytecka teoria będzie nam odpowiadała.

Dostać się, to nie wszystko.Przedmioty maturalne liczone podczas rekrutacji to:

1. Język polski, matematyka oraz język obcy (rozszerzone lub podstawowe)
2. Rozszerzona biologia
3. Rozszerzony przedmiot spośród: matematyka, fizyka astronomią lub chemia

Bez względu na uczelnię, pierwszy rok oferuje przedmioty ogólne, takie jak chemia, biologia, botanika, informatyka. Wszystko to, co pozwoli na zrozumienie bardziej skomplikowanych zagadnień na kolejnych latach oraz przeprowadzi naturalną selekcję wśród studentów. Drugi rok jest zwykle najtrudniejszy, jest na nim najwięcej przedmiotów, praktyk i nowych wiadomości, dlatego już na pierwszym powinniśmy zdecydować czy jesteśmy stworzeni do przyszłych poświeceń.

Wkuwanie się opłaca.Absolwent Biotechnologii to człowiek na tyle wykształcony, że gdy do swojego CV doda jeszcze nieco praktyk, staży i doświadczenia, otworzą się przed nim niemal wszystkie branżowe furtki.

red. Aleksandra Ćwik

Data publikacji: 16.11.2015

Studia kierunki

Uczelnie z nawigacją w Szczecinie

Uczelnie z nawigacją w Szczecinie

Rozważasz studia na kierunku nawigacja? Sprawdź, które uczelnie w Szczecinie oferują taki kierunek kandydatom i dowiedz się, jak przebiega rekrutacja! Takie i inne informacje znajdziesz w naszym artykule!

więcej

Uczelnie z teologią w Poznaniu

Uczelnie z teologią w Poznaniu

Jeśli rozważasz studia teologiczne, sprawdź koniecznie, które uczelnie w Poznaniu prowadzą taki kierunek. Przygotowaliśmy dla Ciebie tę informację, ale nie tylko - także zasady rekrutacji na studia teologiczne!

więcej

Uczelnie z astronomią w Toruniu

Uczelnie z astronomią w Toruniu

Jeśli wybierasz się na studia astronomiczne, wybierz miasto Kopernika! Już dziś sprawdź, które uczelnie w Toruniu prowadzą taki kierunek i w jaki sposób pomyślnie przejść rekrutację!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Uczelnie prowadzące kierunek Biotechnologia i kierunki pokrewne

Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie

Politechnika Białostocka

Politechnika Częstochowska

Politechnika Koszalińska

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Warszawska

Politechnika Łódzka

Pomorski Uniwersytet Medyczny

Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego

pokaż więcej >>

 

 

 

Kierunki studiów - studia I i II stopnia - Inne artykuły

Zdrowie publiczne

Zdrowie publiczne

Bliska jest Ci maksyma: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”? Wiesz, jak istotny jest zdrowy styl życia? W trakcie studiów chciałbyś łączyć wiedzę medyczną z wiedzą z zakresu nauk społecznych i ekonomicznych? Oto kierunek dla ...

Teologia

Teologia

Rozważasz podjęcie studiów na „teologii”? Dowiedz się jak przebiega nauka na tym kierunku i co Cię czeka po studiach – czy tylko posada katechety?

Inżynieria środowiska

Inżynieria środowiska

Inżynieria środowiska to kierunek interdyscyplinarny – na pograniczu nauk technicznych i przyrodniczych. Jest to również, ze względu na aktualność omawianej podczas studiów tematyki, kierunek przyszłościowy. Dlaczego? Przeczytaj! ...

Handel zagraniczny

Handel zagraniczny

Marzysz o tym, by pracować w handlu zagranicznym? – Chcesz pewnie podjąć studia, które przygotują Cię do realizacji tego marzenia. Doskonałą decyzją okaże się wybór odpowiedniej, perspektywicznej specjalności.

Rolnictwo

Rolnictwo

Modernizacja rolnictwa i jego stały rozwój wymagają, aby osoby, które chcą się nim zawodowo trudnić, posiadały rozbudowane kompetencje i interdyscyplinarną wiedzę. Właśnie dlatego wiele z nich wybiera studia rolnicze I i II stop ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Rachunkowość i finanse przedsiębiorstwa

Rachunkowość i finanse przedsiębiorstwa

Chcesz podnieść swoje zawodowe kompetencje? Zdobyć aktualną wiedzę z zakresu rachunkowości i finansów przedsiębiorstw, która pozwoli Ci podjąć interesującą, dobrze płatną pracę? A może zamierzasz ubiegać się o certyfikat księgowego? Te studia są dla Ciebie!

więcej

Menedżer jakości

Menedżer jakości

Swoją przyszłość zawodową wiążesz z zarządzaniem jakością? Obecne stanowisko pracy ...

więcej

Dyplomacja i stosunki międzynarodowe

Dyplomacja i stosunki międzynarodowe

Studia podyplomowe z zakresu dyplomacji i stosunków międzynarodowych to ciekawa ...

więcej

Organizacja pomocy społecznej i pracy socjalnej

Organizacja pomocy społecznej i pracy socjalnej

Studia podyplomowe na kierunku „organizacja pomocy społecznej i pracy socjalnej” ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach z bogatą ofertą edukacyjną 2015/2016

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach z bogatą ofertą edukacyjną 2015/2016
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, jako pierwsza w regionie, niepubliczna wyższa uczelnia prowadzi nabór na studia na kierunkach techniczno-artystycznych. Interesująca oferta edukacyjna na rok akademicki 2015/2016 skłania do szczegółowego zapoznania się z informacjami na temat studiów.

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak zrobić dobre wrażenie w czasie rozmowy telefonicznej z rekruterem?

Jak zrobić dobre wrażenie w czasie rozmowy telefonicznej z rekruterem?

Oczekując na rozmowę rekrutacyjną i znając dokładny termin jej prze ...

więcej

Studia w Hiszpanii

Studia w Hiszpanii

Studiując w Hiszpanii, poznajesz nie tylko bogatą kulturę tego kr ...

więcej

Język portugalski - DAPLE

Język portugalski - DAPLE

DALPE (Diploma Avançado de Português Língua Estrangeira)to certyfikat, kt ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

formularz kontaktowy