Kierunki Studiów - Biotechnologia

Kierunki Studiów - Biotechnologia

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

Biotechnologia

Biotechnologia

Fot. http://www.freedigitalphotos.net

Młodość, świeży i zdrowy wygląd, świetna kondycja. Oto, do czego dąży dziś większość z nas.
W dobie daleko rozwiniętej medycyny oraz zaawansowanych technologii, łatwiej jest ten cel osiągnąć. Dlatego specjalista w tej dziedzinie jest coraz bardziej w cenie. Kto to taki? Biotechnolog.


Biotechnologia? Brzmi groźnie.Jak sama nazwa wskazuje Biotechnologia jest kierunkiem łączącym dwie ścisłe dziedziny, biologię z jej zastosowaniem lub jak kto woli, sposobem użycia, czyli technologią.

Dla osób zainteresowanych zagadnieniem praktycznego zastosowania wiedzy biologicznej, studiowanie na tym kierunku nie tylko nie wydaje się straszne, ale jest wręcz spełnieniem ich ambitnych marzeń. Nic więc dziwnego, że z roku na rok, kandydatów na miejsce studenta kierunku Biotechnologia przybywa, w ubiegłym roku było ich średnio dziewięciu. A to za sprawą rynku pracy, który jak nigdy, odczuwa zapotrzebowanie na inżynierów lub magistrów w tej dziedzinie.

Zastanów się dobrze nad wyborem uczelni.W przypadku tego typu kierunków wybór uczelni staje się sprawą kluczową, szczególnie w momencie gdy mamy już zarys tego jak w przyszłości zamierzamy wykorzystać zdobytą wiedzę.

Biotechnologia na uniwersyteckim poziomie licencjackim, jest znakomitą podstawą do podjęcia dalszej nauki. Pomaga zdobyć wiedzę niezbędną podczas specjalizacji w trakcie studiów drugiego stopnia.

W tym samym czasie, tytuł inżyniera zdobyty na politechnice, choć z większym wysiłkiem, daje uprawnienia bardziej specjalistyczne. Przedmiotów na uczelniach technologicznych jest więcej, a dzięki szybkiej możliwości wyboru toku studiów, kształcą nas w jednej, docelowej dziedzinie. Przykładami mogą być:

• Biotechnologia Przemysłowa
• Biotechnologia Chemiczna – Leki i Kosmetyki
• Mikrobioanalityka
• Biotechnologia w Inżynierii Środowiska

W końcu, kierunek ten stoi na wysokim poziomie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie ilość przedmiotów liczbą dorównuje politechnice, jednak są to przedmioty nakierowane bardziej na technologie żywienia niż farmaceutyczne, co nie oznacza jednak, że absolwenci SGGW, nie będą znakomitymi specjalistami w oczach producentów leków czy kosmetyków. Specjalizacje, które można podjąć ukończywszy studia pierwszego stopnia to:

• Produkcja roślinna
• Produkcja i ochrona zdrowia zwierząt
• Biotechnologia w przemyśle spożywczym

Watro jest również zwrócić uwagę na możliwości jakie daje nauka na poszczególnych typach uczelni. Zastanówmy się co jest dla nas najważniejsze. Dobre zaplecze naukowe, laboratoria, duża ilość praktyki czy może wolimy skupić się na karierze naukowej i to uniwersytecka teoria będzie nam odpowiadała.

Dostać się, to nie wszystko.Przedmioty maturalne liczone podczas rekrutacji to:

1. Język polski, matematyka oraz język obcy (rozszerzone lub podstawowe)
2. Rozszerzona biologia
3. Rozszerzony przedmiot spośród: matematyka, fizyka astronomią lub chemia

Bez względu na uczelnię, pierwszy rok oferuje przedmioty ogólne, takie jak chemia, biologia, botanika, informatyka. Wszystko to, co pozwoli na zrozumienie bardziej skomplikowanych zagadnień na kolejnych latach oraz przeprowadzi naturalną selekcję wśród studentów. Drugi rok jest zwykle najtrudniejszy, jest na nim najwięcej przedmiotów, praktyk i nowych wiadomości, dlatego już na pierwszym powinniśmy zdecydować czy jesteśmy stworzeni do przyszłych poświeceń.

Wkuwanie się opłaca.Absolwent Biotechnologii to człowiek na tyle wykształcony, że gdy do swojego CV doda jeszcze nieco praktyk, staży i doświadczenia, otworzą się przed nim niemal wszystkie branżowe furtki.

red. Aleksandra Ćwik

Data publikacji: 22.05.2017

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Uczelnie prowadzące kierunek Biotechnologia i kierunki pokrewne

Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie

Politechnika Częstochowska

Politechnika Koszalińska

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Warszawska

Pomorski Uniwersytet Medyczny

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW)

Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego

pokaż więcej >>

 

 

 

Kierunki studiów - studia I i II stopnia - Inne artykuły

Praca socjalna

Praca socjalna

Propozycja dla tych, którzy czują, że chcieliby dać światu coś od siebie. A nawet jeżeli nie cały świat skorzysta na wiedzy przyszłego przedstawiciela pomocy społecznej, to na pewno lokalne środowisko, które z pewnością ...

Sinologia (filologia chińska)

Sinologia (filologia chińska)

Chiny to w tej chwili zdecydowanie najpotężniejsza gospodarka świata. Liczne firmy i przedsiębiorstwa z Państwa Środka coraz agresywniej inwestują w Azji, Europie i obu Amerykach, a ekspansja gospodarcza pociąga za sobą za ...

Ochrona środowiska

Ochrona środowiska

Obecnie tematem numer 1 na świecie jest środowisko naturalne i jego ochrona. Tym, którzy nadal zastanawiają się nad wyborem studiów, przedstawiamy, jeden z najbardziej obiecujących kierunków. Ochrona środowiska.

Doradztwo personalne

Doradztwo personalne

Zastanawiasz się nad Tym jaką ścieżkę kariery wybrać? W czym sprawdzisz się najlepiej? Co przyniesie Ci najwięcej satysfakcji, a przy okazji pozwoli na godny zarobek? Z pewnością. W końcu, nie bez powodu czytasz ten artyku ...

Realizacja filmowa i telewizyjna

Realizacja filmowa i telewizyjna

Jeżeli masz talent, wyobraźnię, jesteś kreatywny i lubisz przemysł filmowy lub telewizyjny, oto kierunek dla ciebie.

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Doradztwo Zawodowe

Doradztwo Zawodowe

W niepewnych czasach, kiedy ludzie konsultują większość życiowych wyborów ze specjalistami w przeróżnych dziedzinach, najlepszym rozwiązaniem jest po prostu… zostać jednym z takich specjalistów. Studia podyplomowe z doradztwa zawodowego mogą w tym bardzo pomóc.

więcej

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Aby poszerzyć swoje kwalifikacje i możliwości uzyskania dobrze płatnej pracy, warto ...

więcej

Fundusze Unijne

Fundusze Unijne

Studia podyplomowe z zakresu funduszy unijnych podnoszą kwalifikacje osób aplikujących ...

więcej

Prawo pracy

Prawo pracy

Prawo pracy to dziedzina szczególnie przydatna tym, którzy na co dzień trudnią ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr
Dla pierwszych 20 osób, które chcą zapisać się na studia Informatyka w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przygotowaliśmy specjalną promocję - tylko 1300 zł za pierwszy semestr. Szczegóły w regulaminie "Bądź szybszy zyskaj więcej".

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Czego boimy się w pracy?

Czego boimy się w pracy?

Praca na każdym stanowisku, niezależnie od tego czy ją lubimy, wi ...

więcej

Studia w Niemczech

Studia w Niemczech

Studia w Niemczech to szansa na solidne wykształcenie, cenione na ...

więcej

Jezyk holenderski - CNaVT

Jezyk holenderski - CNaVT

Certyfikat z języka holenderskiego to przysłowiowy As w rękawie. Zn ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

formularz kontaktowy