Kierunki Studiów - Biotechnologia

Kierunki Studiów - Biotechnologia

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

X

Kierunki studiów Studia I i II stopnia - artykuły

Biotechnologia

Biotechnologia

Fot. http://www.freedigitalphotos.net

Młodość, świeży i zdrowy wygląd, świetna kondycja. Oto, do czego dąży dziś większość z nas.
W dobie daleko rozwiniętej medycyny oraz zaawansowanych technologii, łatwiej jest ten cel osiągnąć. Dlatego specjalista w tej dziedzinie jest coraz bardziej w cenie. Kto to taki? Biotechnolog.


Biotechnologia? Brzmi groźnie.Jak sama nazwa wskazuje Biotechnologia jest kierunkiem łączącym dwie ścisłe dziedziny, biologię z jej zastosowaniem lub jak kto woli, sposobem użycia, czyli technologią.

Dla osób zainteresowanych zagadnieniem praktycznego zastosowania wiedzy biologicznej, studiowanie na tym kierunku nie tylko nie wydaje się straszne, ale jest wręcz spełnieniem ich ambitnych marzeń. Nic więc dziwnego, że z roku na rok, kandydatów na miejsce studenta kierunku Biotechnologia przybywa, w ubiegłym roku było ich średnio dziewięciu. A to za sprawą rynku pracy, który jak nigdy, odczuwa zapotrzebowanie na inżynierów lub magistrów w tej dziedzinie.

Zastanów się dobrze nad wyborem uczelni.W przypadku tego typu kierunków wybór uczelni staje się sprawą kluczową, szczególnie w momencie gdy mamy już zarys tego jak w przyszłości zamierzamy wykorzystać zdobytą wiedzę.

Biotechnologia na uniwersyteckim poziomie licencjackim, jest znakomitą podstawą do podjęcia dalszej nauki. Pomaga zdobyć wiedzę niezbędną podczas specjalizacji w trakcie studiów drugiego stopnia.

W tym samym czasie, tytuł inżyniera zdobyty na politechnice, choć z większym wysiłkiem, daje uprawnienia bardziej specjalistyczne. Przedmiotów na uczelniach technologicznych jest więcej, a dzięki szybkiej możliwości wyboru toku studiów, kształcą nas w jednej, docelowej dziedzinie. Przykładami mogą być:

• Biotechnologia Przemysłowa
• Biotechnologia Chemiczna – Leki i Kosmetyki
• Mikrobioanalityka
• Biotechnologia w Inżynierii Środowiska

W końcu, kierunek ten stoi na wysokim poziomie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie ilość przedmiotów liczbą dorównuje politechnice, jednak są to przedmioty nakierowane bardziej na technologie żywienia niż farmaceutyczne, co nie oznacza jednak, że absolwenci SGGW, nie będą znakomitymi specjalistami w oczach producentów leków czy kosmetyków. Specjalizacje, które można podjąć ukończywszy studia pierwszego stopnia to:

• Produkcja roślinna
• Produkcja i ochrona zdrowia zwierząt
• Biotechnologia w przemyśle spożywczym

Watro jest również zwrócić uwagę na możliwości jakie daje nauka na poszczególnych typach uczelni. Zastanówmy się co jest dla nas najważniejsze. Dobre zaplecze naukowe, laboratoria, duża ilość praktyki czy może wolimy skupić się na karierze naukowej i to uniwersytecka teoria będzie nam odpowiadała.

Dostać się, to nie wszystko.Przedmioty maturalne liczone podczas rekrutacji to:

1. Język polski, matematyka oraz język obcy (rozszerzone lub podstawowe)
2. Rozszerzona biologia
3. Rozszerzony przedmiot spośród: matematyka, fizyka astronomią lub chemia

Bez względu na uczelnię, pierwszy rok oferuje przedmioty ogólne, takie jak chemia, biologia, botanika, informatyka. Wszystko to, co pozwoli na zrozumienie bardziej skomplikowanych zagadnień na kolejnych latach oraz przeprowadzi naturalną selekcję wśród studentów. Drugi rok jest zwykle najtrudniejszy, jest na nim najwięcej przedmiotów, praktyk i nowych wiadomości, dlatego już na pierwszym powinniśmy zdecydować czy jesteśmy stworzeni do przyszłych poświeceń.

Wkuwanie się opłaca.Absolwent Biotechnologii to człowiek na tyle wykształcony, że gdy do swojego CV doda jeszcze nieco praktyk, staży i doświadczenia, otworzą się przed nim niemal wszystkie branżowe furtki.

red. Aleksandra Ćwik

Data publikacji: 16.11.2015

Studia kierunki

Uczelnie w Poznaniu z kierunkiem malarstwo

Uczelnie w Poznaniu z kierunkiem malarstwo

Marzysz o studiach artystycznych z zakresu malarstwa? Dowiedz się już teraz, które uczelnie w Poznaniu posiadają w swojej ofercie taki kierunek studiów i sprawdź, jak wygląda rekrutacja!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dowodzenie we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dowodzenie we Wrocławiu

Planujesz studia wojskowe na elitarnym kierunku dowodzenie? Czy wiesz, które uczelnie we Wrocławiu oferują taką ścieżkę edukacji? Mamy dla Ciebie tę informację!

więcej

Uczelnie z edytorstwem w Lublinie

Uczelnie z edytorstwem w Lublinie

Jeśli myślisz o studiach edytorskich, już dzisiaj sprawdź, które uczelnie w Lublinie mają ten kierunek w swojej ofercie i jak przebiega rekrutacja! Te i inne informacje przygotowała dla Ciebie nasza redakcja!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Uczelnie prowadzące kierunek Biotechnologia i kierunki pokrewne

Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie

Politechnika Białostocka

Politechnika Częstochowska

Politechnika Koszalińska

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Warszawska

Politechnika Łódzka

Pomorski Uniwersytet Medyczny

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Uniwersytet Jagielloński

pokaż więcej >>

 

 

 

Kierunki studiów - studia I i II stopnia - Inne artykuły

Iberystyka

Iberystyka

Przyszli studenci wybierają ten kierunek z wielu powodów. Jednych urzeka gorący temperament mieszkańców Półwyspu, inni pragną poznać kulturę ojczyzny Pablo Picasso, Pedro Almodovara, Penelope Cruz czy Fernando Torresa, jeszcze i ...

Analityka gospodarcza

Analityka gospodarcza

Analityka gospodarcza to kierunek stworzony w odpowiedzi na realne potrzeby rynku pracy. Jesteś zainteresowany innowacyjnym programem studiów i pewnymi perspektywami zawodowymi? Dowiedz się więcej!

Biofizyka

Biofizyka

Szukasz kierunku studiów z pogranicza fizyki i biologii, który „jest skazany” na intensywny rozwój? Interesujesz się nowinkami ze świata nauki? Studiuj biofizykę!

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

„Psychologia w biznesie” to interdyscyplinarny kierunek studiów, którego punktem wyjściowym jest przekonanie, że wiedza psychologiczna znajduje zastosowanie w biznesie – i to jako najważniejszy składnik sukcesu przedsiębio ...

Zdrowie publiczne

Zdrowie publiczne

Bliska jest Ci maksyma: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”? Wiesz, jak istotny jest zdrowy styl życia? W trakcie studiów chciałbyś łączyć wiedzę medyczną z wiedzą z zakresu nauk społecznych i ekonomicznych? Oto kierunek dla ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Design Managment - zarządznie designem

Design Managment - zarządznie designem

Marketing, zarządzanie to dziś jedne z najbardziej obleganych kierunków. Strategia każdej firmy opiera się na tych dwóch dziedzinach. Stworzenie odpowiedniego produktu, wykreowanie go i sprzedaż to nie lada sztuka. Oto studia, które pokazują, jak to zrobić najlepiej.

więcej

Administracja samorządowa

Administracja samorządowa

Kariera w polityce to marzenie wielu młodych, zaangażowanych społecznie ludzi. ...

więcej

Grafika  komputerowa

Grafika komputerowa

Już od jakiegoś czasu mówi się, że światem rządzi reklama i internet. Dopóki będzie ...

więcej

Aranżacja wnętrz

Aranżacja wnętrz

Kierunek równie przyjemny co wymagający. Uczy praktycznych umiejętności i uzupełnia ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach z bogatą ofertą edukacyjną 2015/2016

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach z bogatą ofertą edukacyjną 2015/2016
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, jako pierwsza w regionie, niepubliczna wyższa uczelnia prowadzi nabór na studia na kierunkach techniczno-artystycznych. Interesująca oferta edukacyjna na rok akademicki 2015/2016 skłania do szczegółowego zapoznania się z informacjami na temat studiów.

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak wybrać właściwą drogę rozwoju zawodowego

Jak wybrać właściwą drogę rozwoju zawodowego

Nawet najbardziej skrupulatne plany kariery zawodowej mogą zostać z ...

więcej

Studia we Francji

Studia we Francji

Studia we Francji wiążą się z mnóstwem... atrakcji! Nie bez powododu prze ...

więcej

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Sprichst du Deutsch? Jeśli tak, to zadbaj o to, aby znajomość języka odp ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

formularz kontaktowy