Język włoski – CIC A

Język włoski – CIC A

Posługujesz się językiem włoskim nie tylko od święta, ale i na co dzień; w pracy? Aby formalnie potwierdzić biznesową znajomość włoskiego na poziomie zaawansowanym, przystąp do egzaminu CIC A(Certificati di Conoscenza dell’Italiano Commerciale Avanzato). Przeczytaj więcej!

CIC A (Certificati di Conoscenza dell’Italiano Commerciale Avanzato) to egzamin, który – podobnie jak egzaminy CELI – przygotowywany jest w Università per Stranieri di Perugia (Uniwersytet dla Obcokrajowców w Perugii). Zarówno certyfikaty CELI, jak i CIC mają charakter oficjalny, jednak skierowane są do różnych odbiorców.

CIC A przeznaczony jest bowiem dla tych osób, które uzyskały już płynność w posługiwaniu się codziennym językiem włoskim, a teraz chciałyby potwierdzić znajomość tego języka w wariancie biznesowym. CIC A odpowiada poziomowi C1 (wg skali CEF Rady Europy) i jest drugim stopniem egzaminu CIC – pierwszy to CIC Intermedio (na poziomie B2).

Możliwości, uprawnieniaJęzyk biznesowy rządzi się swoimi prawami, a znajomość wielu słów czy całych zwrotów przychodzi najczęściej wraz z tak zwaną praktyką. Osoby legitymujące się certyfikatem CIC A dysponują zarazem dowodem na to, że codzienna komunikacja biznesowa nie stanowi dla nich żadnego problemu.

Posiadacz certyfikatu CIC A potrafi bowiem wykonywać zadania, które wymagają stałego kontaktu z włoskimi klientami, dostawcami i partnerami. Weryfikacji tych umiejętności służy struktura egzaminu – zadania bazują na sytuacjach inspirowanych pracą we włoskojęzycznym środowisku. Teksty, które stanowią fragment testu, są autentyczne, dzięki czemu wiarygodnie sprawdzają rzeczywiste kompetencje językowe pracownika.

Wielu pracowników związanych zawodowo z Włochami, także tych obejmujących kierownicze stanowiska, przystępuje do egzaminu CIC A właśnie po to, aby podnieść swoje kwalifikacje, uatrakcyjnić CV i zapewnić sobie realną szansę na pracę po włosku. Procesy rekrutacyjne w większości firm obejmują bowiem między innymi testy z biznesowego języka włoskiego, którym posiadacz certyfiku CIC A włada biegle.

Gdzie mogę zdać egzamin CIC A i ile to kosztuje?Podobnie jak w przypadku egzaminów CELI, do CIC A można podejść jedynie w ośrodkach egzaminacyjnych, które uzyskały akredytację CVCL (Centro per la Valutazione e le Certificazioni Linguistiche). Jak podaje oficjalna strona internetowa CVCL, spośród 260 takich ośrodków zlokalizowanych na całym świecie 5 znajduje się w Polsce (w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy i Lublinie).

Szczegółowe dane teleadresowe (adres e-mail, numer telefonu) znajdziesz na stronie internetowej: http://www.cvcl.it/ricercasedi/homericerca.aspx?qst=cic.

Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z Instytutem Kultury Włoskiej w Krakowie (ul. Grodzka 49, tel. 12 421-89-43) lub w Warszawie (ul. Marszałkowska 72, tel. 22 628-06-10).

Egzamin CIC A kosztuje około 450-550 zł.

Red. Barbara Stachnik

Data publikacji: 09.11.2012
Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język włoski - CELI 3

Język włoski - CELI 3

Znasz język włoski na poziomie średniozaawansowanym? Myślisz o certyfikacie CELI 3? I słusznie! Przeczytaj o korzyściach, jakie daje posiadanie certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz znać egzamin.

Język niemiecki - TestDaf

Język niemiecki - TestDaf

Niemieckie uniwersytety cieszą się niesłabnącą popularnością i estymą. Dziś, kiedy Niemcy to kraj z najwyższym standardem życia w Unii Europejskiej, coraz więcej tu emigrantów nie tylko zarobkowych, ale też zagranicznych ...

Język hiszpański- DELE (B2)

Język hiszpański- DELE (B2)

Już za kilka lat język hiszpański może okazać się warunkiem niezbędnym do otrzymania atrakcyjnej posady. Taką politykę obiera dziś na przykład jedna z najważniejszych polskich firm, KGHM Polska Miedź – jednym z wymagań staw ...

Język angielski CPE

Obcując z językiem angielskim od podstawówki, całkiem spora część polskiego społeczeństwa biegle się nim posługuje. Niewielu naszych rodaków

Język francuski - DALF (C1)

Certyfikat DALF C1 pozwala na zdobycie dodatkowych kompetencji zawodowych, ułatwia także podjęcie studiów zagranicą. W jaki sposób? Przeczytaj!

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Astronomia

Astronomia

Interesujesz się wszechświatem? Chciałbyś odkrywać jego tajemnice? Przedmioty ścisłe nie sprawiają Ci trudności? Być może pójdziesz zatem w ślady Kopernika, Heweliusza czy Keplera i zostaniesz... astronomem?

więcej

Kierunek lekarski

Kierunek lekarski

Kierunek lekarski w pigułce – zdobądź najważniejsze informacje! Program studiów, ...

więcej

Automatyka i robotyka

Automatyka i robotyka

Automatyka i robotyka to kierunek, ukończenie którego z pewnością gwarantuje dobre ...

więcej

Chemia

Chemia

Jeśli nosisz się z zamiarem rozpoczęcia studiów chemicznych, sprawdź już teraz ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Mechatronika dla nauczycieli

Mechatronika dla nauczycieli

Wraz z rozwojem techniki zmienia się gospodarka, w konsekwencji swoją strukturę zmienia zatem także rynek pracy. Stanowi to nie lada wyzwanie między innymi dla... nauczycieli przedmiotów technicznych, takich jak mechatronika, którzy kształcą przyszłych specjalistów na poziomie średniej ...

więcej

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Podczas studiów podyplomowych na kierunku „zarządzanie zasobami ludzkimi” można ...

więcej

Kosmetologia

Kosmetologia

Osoby zajmujące się zawodowo kosmetologią mają świadomość, że nie mogą spocząć ...

więcej

Biologia

Biologia

Podyplomowe, kwalifikacyjne studia z biologii to propozycja przede wszystkim dla ...

więcej

ikonka kierunki studiów
Kierunki studiów - artykuły