Język rosyjski – TELC B2

Język rosyjski – TELC B2

Uczysz się języka rosyjskiego już od kilku lat, ale nadal nie wiesz, w czym może Ci się przydać certyfikat TELC B2(TELC Русский язык B2)? Nie masz pojęcia, gdzie możesz zdać egzamin i ile to kosztuje? Dowiedz się jak najprędzej – przeczytaj!

TELC B2 (TELC Русский язык B2) z rosyjskiego to certyfikat, który określa znajomość tego języka na poziomie średniozaawansowanym. Jako że wchodzi w skład systemu certyfikatów TELC (The European Language Certificates), jest uznawany na całym świecie.

TELC istnieje bowiem od ponad czterdziestu lat, administruje nim organizacja non-profit – WBT (Weiterbildungs-Testsysteme GmbH) – która cieszy się szczególną renomą w „branży” certyfikacji językowej. TELC to jedyny certyfikat z języka rosyjskiego honorowany w całej Europie.

Egzaminy TELC przeprowadza się na poziomach zaawansowania odpowiadających skali CEF Rady Europy (A1, A2, B1, B2, C1, C2) – weryfikuje się w ten sposób znajomość dziesięciu języków. Jednym z nich jest właśnie język rosyjski.

Fakt, że egzaminy TELC są adekwatne do norm CEF Rady Europy, a także to, że format każdego z nich wygląda tak samo (podobnie zresztą skala ocen), wpływa znacząco na ich popularność i międzynarodową rozpoznawalność.

Możliwości, uprawnienia



Poziom B2 zapewnia już łatwość w rozmowie i umożliwia zarówno naukę, jak i pracę w języku rosyjskim. Satysfakcjonujący wynik egzaminu TELC B2, który nota bene sprawdza głównie kompetencje komunikacyjne, jest możliwy już po kilku latach nauki. Taki certyfikat nie tylko formalizuje znajomość języka – wiąże się także z pewnymi korzyściami. Z jakimi?

Z całą pewnością wpis o posiadanych certyfikatach językowych to spory atut każdego CV. Certyfikat wiarygodnie potwierdza umiejętności, które okażą się niezbędne na stanowiskach związanych ze stałym kontaktem z rosyjskojęzycznym klientem lub partnerem biznesowym.

Certyfikat TELC B2 jest uznawany podczas postępowań kwalifikacyjnych w służbie cywilnej, administracji państwowej, instytucjach gospodarczych i publicznych (sprawdź: Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów, 27.03.2005 r.). Znajomość języka obcego (w tym przypadku – rosyjskiego), potwierdzona certyfikatem na poziomie TELC B2, to także warunek niezbędny do podjęcia pracy na stanowiskach urzędniczych w krajach Unii Europejskiej.

TELC B2 z języka rosyjskiego pozwala również ubiegać się o studenckie wymiany lub stypendia w krajach rosyjskojęzycznych. W niektórych kolegiach językowych taki certyfikat zwalnia także z egzaminów wstępnych.

Gdzie mogę zdać egzamin TELC B2 i ile to kosztuje?



Do egzaminów TELC można przystąpić w wielu ośrodkach i centrach egzaminacyjnych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Listę tych miejsc (wraz z danymi adresowymi) umieszczono na stronie internetowej: http://www.telc.net.pl/centra-i-ośrodki.html.

Cena certyfikatu TELC B2 oscyluje z reguły wokół 450-500 złotych. Informacje o dokładnym koszcie, rejestracji na egzamin oraz terminach uzyskać można w wybranym ośrodku egzaminacyjnym.

Red. Barbara Stachnik

Data publikacji: 09.11.2012
Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Jezyk holenderski - CNaVT

Jezyk holenderski - CNaVT

Certyfikat z języka holenderskiego to przysłowiowy As w rękawie. Znajomość egzotycznego języka podnosi konkurencyjność na rynku pracy! Przeczytaj o plusach posiadania certyfikatu i dowiedz się, gdzie możesz zdać egzamin. ...

Język portugalski - DUPLE

Język portugalski - DUPLE

Od kilku lat uczysz się języka portugalskiego? Chcesz pracować lub studiować w Potrugalii? A może w Polsce, ale po portugalsku? DUPLO(Diploma Universitário de Português Língua Estrangeira) jest stworzony dla Ciebie – potwi ...

Język hiszpański- DELE (C2)

Język hiszpański- DELE (C2)

Językoznawcy i socjologowie prognozują, że do roku 2030 język hiszpański stanie się ojczystym dla 7% całej ziemskiej populacji. Dodając do tego dynamiczną ekspansję gospodarczą i kulturową krajów hiszpańskojęzycznych w ostatnich la ...

Język francuski - DALF (C1)

Certyfikat DALF C1 pozwala na zdobycie dodatkowych kompetencji zawodowych, ułatwia także podjęcie studiów zagranicą. W jaki sposób? Przeczytaj!

Język portugalski - DIPLE

Osoby uczące się języka portugalskiego z pewnością rozpoczęły naukę dlatego, że oczarowała je Portugalia. Z tej fascynacji można jednak

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Astronomia

Astronomia

Interesujesz się wszechświatem? Chciałbyś odkrywać jego tajemnice? Przedmioty ścisłe nie sprawiają Ci trudności? Być może pójdziesz zatem w ślady Kopernika, Heweliusza czy Keplera i zostaniesz... astronomem?

więcej

Kierunek lekarski

Kierunek lekarski

Kierunek lekarski w pigułce – zdobądź najważniejsze informacje! Program studiów, ...

więcej

Automatyka i robotyka

Automatyka i robotyka

Automatyka i robotyka to kierunek, ukończenie którego z pewnością gwarantuje dobre ...

więcej

Chemia

Chemia

Jeśli nosisz się z zamiarem rozpoczęcia studiów chemicznych, sprawdź już teraz ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Mechatronika dla nauczycieli

Mechatronika dla nauczycieli

Wraz z rozwojem techniki zmienia się gospodarka, w konsekwencji swoją strukturę zmienia zatem także rynek pracy. Stanowi to nie lada wyzwanie między innymi dla... nauczycieli przedmiotów technicznych, takich jak mechatronika, którzy kształcą przyszłych specjalistów na poziomie średniej ...

więcej

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Podczas studiów podyplomowych na kierunku „zarządzanie zasobami ludzkimi” można ...

więcej

Kosmetologia

Kosmetologia

Osoby zajmujące się zawodowo kosmetologią mają świadomość, że nie mogą spocząć ...

więcej

Biologia

Biologia

Podyplomowe, kwalifikacyjne studia z biologii to propozycja przede wszystkim dla ...

więcej

ikonka kierunki studiów
Kierunki studiów - artykuły