Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie na pracowników mówiących po rosyjsku wcale nie maleje! Uczysz się rosyjskiego i osiągnąłeś już średni poziom zaawansowania? Sprawdź, do czego może Ci się przydać certyfikat TELC B1 (The European Language Certificates).

Co powinieneś wiedzieć o TELC? System egzaminów TELC (The European Language Certificates) istnieje od ponad czterdziestu lat. Zarządza nim uznana organizacja pozarządowa WBT (Weiterbildungs-Testsysteme GmbH). Certyfikaty TELC są cenione jako dokumenty potwierdzające znajomość języka i honorowane na całym świecie.

Egzaminy TELC przygotowywane są na różnych poziomach zaawansowania – adekwatnie do skali CEF Rady Europy, a więc od A1 do C2. Jednolita struktura testów egzaminacyjnych TELC oraz ten sam system oceniania w przypadku każdego egzaminu sprzyjają porównywalności wyników, czemu TELC zawdzięcza swoją popularność.

Język rosyjski jest jednym z dziesięciu języków, znajomość których weryfikuje i określa TELC. 10 języków, 60 formatów egzaminacyjnych – tak w liczbach przedstawia się działalność TELC. Egzaminy nastawione są przede wszystkim na sprawdzenie kompetencji komunikacyjnych.

TELC усский язык B1Certyfikat TELC B1 z języka rosyjskiego jest zatem dokumentem międzynarodowym i, dzięki jednoznacznej klasyfikacji, odpowiadającym standardom Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEF). Warto pamiętać, że certyfikat TELC to jedyny certyfikat z języka rosyjskiego uznawany w całej Europie.

Odkąd język Puszkina znowu stał się popularny, a jego potencjał dostrzeżono również w biznesie, coraz więcej osób podejmuje naukę rosyjskiego. Nauka to jednak nie wszystko! Jej efekty należy potwierdzić stosownymi certyfikatami.

Jeżeli Ty także od kilku lat uczysz się rosyjskiego, osiągnąłeś już pewną swobodę komunikacyjną i wiążesz z rosyjskim swoją przyszłość zawodową, to certyfikat TELC B1 może okazać się doskonałym wyborem! Dlaczego warto potwierdzić znajomość języka rosyjskiego? Powodów jest kilka.

Możliwości, uprawnieniaCertyfikat TELC B1 z pewnością wzbogaci Twoje CV, zwłaszcza jeśli zaznaczysz, że kontynuujesz naukę rosyjskiego i w przyszłości masz zamiar osiągnąć wyższy poziom zaawansowania. Współpraca polsko-rosyjska rozwija się prężnie na wielu polach, a firmy współpracujące z Rosją potrzebują specjalistów posługujących się biegle językiem partnertów biznesowych, klientów czy kontrahentów.

Certyfikat TELC B1 jest również uznawany przez polską administrację państwową, instytucje gospodarcze (m.in. izby handlowe) i publiczne. Jest także dokumentem pozwalającym na ubieganie się o wymianę studencką lub zagraniczny wyjazd stypendialny do krajów, w których znajomość języka rosyjskiego jest warunkiem podjęcia studiów.

TELC B1 zwalnia również z egzaminów wstępnych do niektórych kolegiów językowych, których ukończenie jest równoznaczne z uzyskaniem uprawnień do nauczania języka rosyjskiego we wszystkich typach szkół (poza kolegiami językowymi i szkołami wyższymi).

Gdzie mogę zdać TELC B1 z rosyjskiego i ile to kosztuje?Cena egzaminu TELC B1 z języka rosyjskiego wynosi od 470 do 500 złotych (w zależności od ośrodka).

Do egzaminu można przystąpić w niemal każdym polskim mieście. Listę akredytowanych centrów i ośrodków egzaminacyjnych zamieszczono na stronie ninternetowej:
http://www.telc.net.pl/centra-i-ośrodki.html.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 09.11.2012
Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język francuski - TCF ( B2)

Język francuski - TCF ( B2)

Uczysz się francuskiego od pewnego czasu i nie wiesz, na jakim poziomie zaawansowania jesteś? Potrzebujesz formalnego potwierdzenia Twoich kompetencji językowych? Jeśli tak, to podejdź do testu TCF (Test de Connaissance du F ...

Język portugalski - DAPLE

Język portugalski - DAPLE

DALPE (Diploma Avançado de Português Língua Estrangeira)to certyfikat, który potwierdza zaawansowaną znajomość języka portugalskiego. Sprawdza się doskonale jako przepustka do pracy i nauki w tym słonecznym języku. Sprawdź, g ...

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Znasz język szwedzki? Gratulacje! Przed Tobą wiele możliwości. Certyfikat Swedex B1 potwierdzi średniozaawansowaną znajomość języka i ułatwi rozpoczęcie pracy lub nauki po szwedzku. Dowiedz się więcej!

Język włoski - CELI 3

Znasz język włoski na poziomie średniozaawansowanym? Myślisz o certyfikacie CELI 3? I słusznie! Przeczytaj o korzyściach, jakie daje posiadanie

Język francuski - DALF (C2)

DALF C2 otwiera drzwi do nauki i pracy po francusku. Ten międzynarodowy dokument może znacząco wpłynąć na Twoje kwalifikacje. Dowiedz się,

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Chemia

Chemia

Jeśli nosisz się z zamiarem rozpoczęcia studiów chemicznych, sprawdź już teraz zasady rekrutacji, prześledź program studiów i możliwości specjalizacji. Dowiedz się także, na jakie propozycje zawodowe może liczyć świeżo upieczony chemik.

więcej

Towaroznawstwo

Towaroznawstwo

Towaroznawstwo to kierunek, który wymaga określonych predyspozycji – przede wszystkim ...

więcej

Ekonomia

Ekonomia

Nie przeczytasz tu ani słowa o kryzysie ekonomicznym! Przeczytasz za to o perspektywach, ...

więcej

Biologia

Biologia

Jeśli wybierasz się na biologię, z pewnością zastanawiasz się, czego możesz się ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Biologia

Biologia

Podyplomowe, kwalifikacyjne studia z biologii to propozycja przede wszystkim dla tych nauczycieli, którzy chcą rozszerzyć zakres swoich kompetencji i rozpocząć nauczanie biologii jako drugiego przedmiotu.

więcej

Zarządzanie ochroną środowiska

Zarządzanie ochroną środowiska

Jeśli Twoja praca wymaga (lub wymagać będzie) realizacji zadań związanych z zarządzaniem ...

więcej

Edukacja dla bezpieczeństwa

Edukacja dla bezpieczeństwa

Nauczyciele, którzy chcieliby rozpocząć nauczanie drugiego przedmiotu „edukacja ...

więcej

Geologia

Geologia

Dla osób, które zamierzają ubiegać się o uprawnienia geologiczne, a które nie posiadają ...

więcej

ikonka kierunki studiów
Kierunki studiów - artykuły