Jezyk niemiecki-ZDfB

Jezyk niemiecki-ZDfB

W momencie, gdy gospodarka Niemiec okazuje się najsilniejszą w Europie, znajomość języka niemieckiego to ważny atut kandydata w procesie rekrutacyjnym. Swobodnie porozumiewasz się w języku naszych zachodnich sąsiadów, ale nie posiadasz formalnego potwierdzenia tej umiejętności? Warto zainteresować się odpowiednim certyfikatem.

Jeżeli językiem zamierzamy posługiwać się głównie w życiu zawodowym, idealnym wyborem będzie dla nas Zertifikat Deutsch fuer den Beruf, czyli dosłownie Certyfikat zawodowego języka niemieckiego. Odpowiada on czwartemu z sześciu poziomów zaawansowania (B2) według CEFR, czyli Common European Framework of Reference for Languages - Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Poświadcza umiejętność komunikowania się w języku niemieckim w mowie i w piśmie w sytuacjach zawodowych. Sesje egzaminacyjne organizowane są przez prestiżowy Instytut Goethego, zajmujący się promocją języka i kultury Niemiec w świecie.

Uprawnienia i możliwościZertifikat Deutsch fuer den Beruf stanowi świetny wybór dla osób, które potrzebują udokumentowania swoich umiejętności językowych w zakresie posługiwania się językiem niemieckim w biznesie. Świadczy o swobodnym stopniu użytkowania specjalistycznej terminologii biznesowej właściwej dla języka niemieckiego przez jego posiadacza.

To najczęściej uznawany przez najważniejszych pracodawców korporacyjnych (np. BMW, Siemens, Bosch czy Kettler) dokument poświadczający znajomość języka niemieckiego na tym poziomie – okazuje się istotnym atutem w procesie rekrutacji.

Warto też nadmienić, że certyfikat ten uznaje, w porozumieniu z Instytutem Goethego ponad 1000 organizacji rządowych, ministerstw i instytucji edukacyjnych na całym świecie. W Polsce honorowany jest na przykład przez Urząd Służby Cywilnej oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych jako egzamin kwalifikacji językowych wymaganych podczas pracy w tych instytucjach.

KosztyCeny egzaminów certyfikacyjnych z języka niemieckiego często ulegają zmianie. W sesji letniej roku 2012 koszt ZDfB wynosił ok. 500 zł. Przed przystąpieniem do egzaminu zaleca się także odbycie kursu profilującego nasze umiejętności w kierunku słownictwa i konstrukcji typowo biznesowych, potrzebnych w życiu zawodowym. Taki kurs to wydatek co najmniej 1000 zł.

Przydatne adresy i telefonyBiuro Instytutu Goethego w Warszawie
ul. Chmielna 13 A
00-052 Warszawa
Tel. +48 22 50590-42
egzamin@warschau.goethe.org

Aktualny wykaz centrów egzaminacyjnych znajduje się na stronie: http://www.goethe.de/lrn/prf/de20464.htm


red. Katarzyna Lipska
Data publikacji: 26.10.2012
Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Całkiem Adekwatny Egzamin dla zaawansowanych –  CAE

Całkiem Adekwatny Egzamin dla zaawansowanych – CAE

W życiu każdego uczącego się języka obcego przychodzi taki moment, kiedy człowiek myśli sobie – umiem dużo, potrafię nie tylko się dogadać, ale wręcz myśleć w tym języku, dobrze byłoby wykorzystać to w życiu zawodowym... ...

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski – TELC B1

Język rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a zapotrzebowanie na pracowników mówiących po rosyjsku wcale nie maleje! Uczysz się rosyjskiego i osiągnąłeś już średni poziom zaawansowania? Sprawdź, do czego może Ci się ...

Język holenderski – PAT

Język holenderski – PAT

Od kilku lat uczysz się intensywnie języka niderlandzkiego? Marzysz o pracy w tym języku? A może o karierze akademickiej w Holandii? Jeśli tak, to z pewnością słyszałeś już kiedyś o certyfikacie PAT. Dowiedz się więcej! ...

Jezyk holenderski - PTHO

PTHO (Profiel Taalvaardigheid Hoger Onderwijs) stworzono z myślą o osobach, które marzą o podjęciu studiów w Holandii. Sprawdź, gdzie można

Jezyk niemiecki – Goethe-Zertifikat C2

Goethe-Zertifikat C2 to zwieńczenie wielu lat nauki języka niemieckiego, które dodatkowo wiąże się z pewnymi profitami. Z jakimi? Przeczytaj

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Chemia

Chemia

Jeśli nosisz się z zamiarem rozpoczęcia studiów chemicznych, sprawdź już teraz zasady rekrutacji, prześledź program studiów i możliwości specjalizacji. Dowiedz się także, na jakie propozycje zawodowe może liczyć świeżo upieczony chemik.

więcej

Towaroznawstwo

Towaroznawstwo

Towaroznawstwo to kierunek, który wymaga określonych predyspozycji – przede wszystkim ...

więcej

Ekonomia

Ekonomia

Nie przeczytasz tu ani słowa o kryzysie ekonomicznym! Przeczytasz za to o perspektywach, ...

więcej

Biologia

Biologia

Jeśli wybierasz się na biologię, z pewnością zastanawiasz się, czego możesz się ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Biologia

Biologia

Podyplomowe, kwalifikacyjne studia z biologii to propozycja przede wszystkim dla tych nauczycieli, którzy chcą rozszerzyć zakres swoich kompetencji i rozpocząć nauczanie biologii jako drugiego przedmiotu.

więcej

Zarządzanie ochroną środowiska

Zarządzanie ochroną środowiska

Jeśli Twoja praca wymaga (lub wymagać będzie) realizacji zadań związanych z zarządzaniem ...

więcej

Edukacja dla bezpieczeństwa

Edukacja dla bezpieczeństwa

Nauczyciele, którzy chcieliby rozpocząć nauczanie drugiego przedmiotu „edukacja ...

więcej

Geologia

Geologia

Dla osób, które zamierzają ubiegać się o uprawnienia geologiczne, a które nie posiadają ...

więcej

ikonka kierunki studiów
Kierunki studiów - artykuły