Jezyk holenderski - PTHO

Jezyk holenderski - PTHO

PTHO (Profiel Taalvaardigheid Hoger Onderwijs) stworzono z myślą o osobach, które marzą o podjęciu studiów w Holandii. Sprawdź, gdzie można zdać egzamin i... studiuj po niderlandzku!

PTHO (Profiel Taalvaardigheid Hoger Onderwijs) to jeden z profili certyfikatu CNaVT (Certificaat Nederlands als Vreemde Taal). Podobnie jak pozostałe profile służy potwierdzeniu poziomu znajomości języka niderlandzkiego jako obcego, z tą jednak różnicą, że odnosi się do znajomości umożliwiającej podjęcie nauki w Holandii.

Z myślą o standardach zalecanych przez Radę Europy certyfikatom językowym nadaje się oznaczenia – po to, aby na całym świecie z łatwością można było zidentyfikować poziom znajomości języka na podstawie certyfikatu. PTHO odpowiada poziomowi B2, a więc poziomowi średniozaawansowanemu.

Uprawnienia i możlwościGłówną korzyścią wynikającą z posiadania certyfikatu PTHO jest możliwość podjęcia studiów na którejś z holenderskich uczelni. Egzamin zaprojektowano bowiem tak, aby sprawdzał kompetencje językowe niezbędne do pobierania nauki w Kraju Tulipanów.

Studia w Holandii mogą być z kolei doskonałą okazją ku temu, aby rozwinąć nie tylko umiejętności językowe, ale także ku temu, aby rozwinąć akademickie skrzydła. Znajomość nietypowego języka (trzeba przyznać, że niderlandzki jest raczej „niszowy”) oraz dyplom zagranicznej uczelni z pewnością ułatwią zawodowy start i pozytywnie wpłyną na karierę.

Gdzie mogę zdać egzamin? Ile to kosztuje?Aby przystąpić do egzaminu PTHO, należy skontaktować się z wybranym ośrodkiem egzaminacyjnym nie później niż miesiąc przed planowanym terminem. Egzamin można zdać między innymi w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Warszawie. Poniżej znajdują się dane kontaktowe przykładowych ośrodków egzaminacyjnych.

- Instytut Niderlandzki w Krakowie, 12 625-18-81
- Zakład Filologii Niderlandzkiej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, 61 829-35-06
- Szkoła Językowa Centrum Europy w Warszawie, 22 629-77-86;
- Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Niderlandzkiej w Warszawie, 22 616-20-91
- Katedra Filologii Niderlandzkiej, Uniwersytet Wrocławski, 695-734-722

Egzamin kosztuje ok. 150 zł.


Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012
Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N5

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N5

Jeżeli rozpocząłeś naukę języka japońskiego, opanowałeś trudne podstawy i zamierzasz kontynuować edukację, prawdopodobnie rozważasz także przystąpienie do egzaminu Nihongo Nouryoku Shiken N5. Dowiedz się, gdzie można uzyskać ...

Język włoski - CELI 4

Język włoski - CELI 4

Jakie uprawnienia daje certfikat CELI 4? Gdzie można przystąpić do egzamin? Ile to kosztuje? Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego warto formalnie potwierdzić znajomość języka włoskiego.

Język włoski – CIC A

Język włoski – CIC A

Posługujesz się językiem włoskim nie tylko od święta, ale i na co dzień; w pracy? Aby formalnie potwierdzić biznesową znajomość włoskiego na poziomie zaawansowanym, przystąp do egzaminu CIC A(Certificati di Conoscenza dell’Italian ...

Język francuski - DALF (C2)

DALF C2 otwiera drzwi do nauki i pracy po francusku. Ten międzynarodowy dokument może znacząco wpłynąć na Twoje kwalifikacje. Dowiedz się,

Język hiszpański- DELE (C2)

Językoznawcy i socjologowie prognozują, że do roku 2030 język hiszpański stanie się ojczystym dla 7% całej ziemskiej populacji. Dodając

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Astronomia

Astronomia

Interesujesz się wszechświatem? Chciałbyś odkrywać jego tajemnice? Przedmioty ścisłe nie sprawiają Ci trudności? Być może pójdziesz zatem w ślady Kopernika, Heweliusza czy Keplera i zostaniesz... astronomem?

więcej

Kierunek lekarski

Kierunek lekarski

Kierunek lekarski w pigułce – zdobądź najważniejsze informacje! Program studiów, ...

więcej

Automatyka i robotyka

Automatyka i robotyka

Automatyka i robotyka to kierunek, ukończenie którego z pewnością gwarantuje dobre ...

więcej

Chemia

Chemia

Jeśli nosisz się z zamiarem rozpoczęcia studiów chemicznych, sprawdź już teraz ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Mechatronika dla nauczycieli

Mechatronika dla nauczycieli

Wraz z rozwojem techniki zmienia się gospodarka, w konsekwencji swoją strukturę zmienia zatem także rynek pracy. Stanowi to nie lada wyzwanie między innymi dla... nauczycieli przedmiotów technicznych, takich jak mechatronika, którzy kształcą przyszłych specjalistów na poziomie średniej ...

więcej

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Podczas studiów podyplomowych na kierunku „zarządzanie zasobami ludzkimi” można ...

więcej

Kosmetologia

Kosmetologia

Osoby zajmujące się zawodowo kosmetologią mają świadomość, że nie mogą spocząć ...

więcej

Biologia

Biologia

Podyplomowe, kwalifikacyjne studia z biologii to propozycja przede wszystkim dla ...

więcej

ikonka kierunki studiów
Kierunki studiów - artykuły