Język francuski - TCF ( C1)

Język francuski - TCF ( C1)

Certyfikat TCF (Test de Connaissance du Français ) C1 potwierdza zaawansowaną znajomość języka francuskiego. To szybki i niezawodny sposób na sformalizowanie biegłości w posługiwaniu się językiem Moliera.

Posiadanie certyfikatu TCF C1 wskazuje na fakt, że osoba, która przystąpiła do testu TCF, uzyskała wynik adekwatny do zaawansowanego poziomu znajomości języka – w skali CEF określanego jako C1. Test TCF weryfikuje znajomość języka francuskiego jako obcego, sprawdzając przy tym ogólne, a nie specjalistyczne słownictwo. Właśnie dlatego wiele osób uczących się francuskiego wybiera właśnie test TCF jako pierwszy oficjalny test sprawdzający kompetencje językowe.

Test TCF ma jednolitą formę – to wynik różnicuje poziomy (adekwatne do skali CEF). Na zlecenie francuskiego Ministerstwa Edukacji pracowuje go CIEP (Centre international d"études pédagogique). Wyniki testu – zarówno ilość uzyskanych punktów, jak i opisową ocenę kompetencji językowych – otrzymujemy w formie certyfikatu, który jest ważny przez okres 2 lat od dnia, w którym przeprowadzono test.

Uprawnienia, możliwościOsoby, które legitymują swoją znajomość francuskiego certyfikatem TCF C1, czerpią z tego faktu przede wszystkim korzyści zawodowe. Dzięki potwierdzeniu znajomości języka na poziomie zaawansowanym – co istotne, znajomości aktualnej (certyfikat jest ważny przez określony okres) – potencjalni pracownicy mogą starać się o pracę na stanowiskach wymagających biegłości w języku francuskim. Pracodawcy z kolei mają pewność, że zatrudniają osoby kompetentne.

Kandydaci na studia prowadzone przez francuskie uczelnie będą z kolei zwolnieni z wstępnych egzaminów językowych, jeżeli znajomość języka udokumentują certyfikatem TCF DAP (Test de Connaissance du Français pour la Demande d’Admission Préalable) właśnie na poziomie C1. Jest to certyfikat stworzony specjalnie z myślą o osobach aplikujących na studia we Francji, zwalniający z konieczności przystępowania do testów sprawdzających, czy kandydat sprosta studiom w języku francuskim.

Gdzie mogę zdać test TCF i ile to kosztuje?Do testu TCF można podejść w jednym z trzech ośrodków egzaminacyjnych w Polsce akredytowanych przez CIEP – w Krakowie, Warszawie lub Rzeszowie. Test można zdawać kilka razy – należy jednak pamiętać o 60-dniowym odstępie pomiędzy jednym a drugim testem.

w Krakowie: Instytut Francuski ul. Stolarska 15, tel. 12 424-53-20
w Warszawie: Instytut Francuski, ul Widok 12, tel. 12 505-98-13
w Rzeszowie: Szkoła Języków i Zarządzania, ul. Bohaterów 12, 17 860-15-15

Test można zdawać również we Francji – między innymi w Paryżu. CIEP w porozumieniu z Sorboną organizuje rokrocznie sesję egzaminacyjną. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.ccfs-sorbonne.fr/tcf.

Do testu TCF można przystąpić również online, na stronie internetowej www.ciep.fr.

Test składa się z dwóch części. Obowiązkowa część testu TCF kosztuje ok. 250 zł, a fakultatywna – ok. 120 zł.

Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 26.10.2012
Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Język francuski - TCF ( B2)

Język francuski - TCF ( B2)

Uczysz się francuskiego od pewnego czasu i nie wiesz, na jakim poziomie zaawansowania jesteś? Potrzebujesz formalnego potwierdzenia Twoich kompetencji językowych? Jeśli tak, to podejdź do testu TCF (Test de Connaissance du F ...

Język portugalski - DAPLE

Język portugalski - DAPLE

DALPE (Diploma Avançado de Português Língua Estrangeira)to certyfikat, który potwierdza zaawansowaną znajomość języka portugalskiego. Sprawdza się doskonale jako przepustka do pracy i nauki w tym słonecznym języku. Sprawdź, g ...

Język angielski BEC Vantage

Język angielski BEC Vantage

Decydując się na zdawanie egzaminu certyfikatowego z języka obcego, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, do czego będzie nam potrzebny taki dokument. Jeśli nie planujemy studiów za granicą ani kariery nauczycielskiej, a język a ...

Całkiem Adekwatny Egzamin dla zaawansowanych – CAE

W życiu każdego uczącego się języka obcego przychodzi taki moment, kiedy człowiek myśli sobie – umiem dużo, potrafię nie tylko się dogadać,

Język rosyjski – TELC B2

Uczysz się języka rosyjskiego już od kilku lat, ale nadal nie wiesz, w czym może Ci się przydać certyfikat TELC B2(TELC Русский язык B2)?

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Astronomia

Astronomia

Interesujesz się wszechświatem? Chciałbyś odkrywać jego tajemnice? Przedmioty ścisłe nie sprawiają Ci trudności? Być może pójdziesz zatem w ślady Kopernika, Heweliusza czy Keplera i zostaniesz... astronomem?

więcej

Kierunek lekarski

Kierunek lekarski

Kierunek lekarski w pigułce – zdobądź najważniejsze informacje! Program studiów, ...

więcej

Automatyka i robotyka

Automatyka i robotyka

Automatyka i robotyka to kierunek, ukończenie którego z pewnością gwarantuje dobre ...

więcej

Chemia

Chemia

Jeśli nosisz się z zamiarem rozpoczęcia studiów chemicznych, sprawdź już teraz ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Mechatronika dla nauczycieli

Mechatronika dla nauczycieli

Wraz z rozwojem techniki zmienia się gospodarka, w konsekwencji swoją strukturę zmienia zatem także rynek pracy. Stanowi to nie lada wyzwanie między innymi dla... nauczycieli przedmiotów technicznych, takich jak mechatronika, którzy kształcą przyszłych specjalistów na poziomie średniej ...

więcej

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Podczas studiów podyplomowych na kierunku „zarządzanie zasobami ludzkimi” można ...

więcej

Kosmetologia

Kosmetologia

Osoby zajmujące się zawodowo kosmetologią mają świadomość, że nie mogą spocząć ...

więcej

Biologia

Biologia

Podyplomowe, kwalifikacyjne studia z biologii to propozycja przede wszystkim dla ...

więcej

ikonka kierunki studiów
Kierunki studiów - artykuły