Jezyk angielski- BEC Higher

Jezyk angielski- BEC Higher

Na dzisiejszym rynku pracy sama znajomość języka angielskiego jest już tak oczywista, że nie zaimponujemy potencjalnemu pracodawcy zwykłymi umiejętnościami. Jeśli biegle władamy językiem angielskim, warto dodatkowo sprofilować swoje kompetencje w kierunku języka biznesowego i oczarować pracodawcę prestiżowym certyfikatem BEC Higher(Business English Certificate Higher).

BEC Higher, będący skrótem od Business English Certificate Higher (pol. Certyfikat zaawansowanego języka angielskiego w biznesie) to dokument potwierdzający umiejętność wykorzystywania języka angielskiego w karierze zawodowej na poziomie zaawansowanym. Zadanie egzaminacyjne skupiają się głównie na słownictwie biznesowym, uważanych za oficjalne konstrukcjach gramatycznych oraz na praktycznym zastosowaniu języka w sytuacjach związanych z życiem biznesowym.

Odzwierciedla piąty z sześciu poziomów zaawansowania (C1) według CEFR, czyli Common European Framework of Reference for Languages - Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Jego organizacją zajmuje się cieszący się uznaniem na całym świecie ośrodek Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages – pol. Angielski jako język obcy). Do czego uprawnia swojego posiadacza certyfikat BEC Higher?

Uprawnienia i możliwościBEC Higher wybierany jest głównie przez osoby, które potrzebują formalnego potwierdzenia swoich wysokich kompetencji językowych w sferze zastosowania języka angielskiego w biznesie. Potwierdza, że jego posiadacz potrafi w stopniu biegłym posługiwać się specjalistyczną terminologią biznesową w języku angielskim. Najbardziej znani światowipracodawcy korporacyjni, tacy jak CocaCola, Panasonic, Adidas czy Siemens, od lat honorują certyfikat BEC Higher w procesie rekrutacyjnym.

Ponadto, dokument ten uznawany jest przez ponad tysiąc różnych instytucji edukacyjnych, organizacji rządowych i ministerstw na całym świecie. W naszym kraju stanowi egzamin kwalifikacji językowych wymaganych od pracowników polskiej służby cywilnej przez Urząd Służby Cywilnej.


KosztyKoszt przystąpienia do egzaminu certyfikatowego BEC Higher w okresie od 1 lipca 2012 do 30 czerwca 2013 wynosi 630zł. Polski organizator – British Council – rekomenduje specjalne podręczniki do Business English. Są one dostępne księgarniach językowych na terenie całego kraju, zaś ich ceny zazwyczaj nie przekraczają 200zł.

Przydatne adresy i telefonyBiuro British Council w Warszawie
Al. Jerozolimskie 59
00-697 Warszawa
Tel. +48 (22) 695 59 00
e-mail: info@britishcouncil.pl

Biuro British Council w Krakowie
Rynek Główny 6
31-042 Kraków
Tel. +48 (12) 428 59 30/39
e-mail: krakow@britishcouncil.pl

Aktualny wykaz centrów egzaminacyjnych znajduje się na stronie: http://www.britishcouncil.org/pl/poland-meet-our-examination-centres.htm


Red. Katarzyna Lipska
Data publikacji: 26.10.2012
Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N5

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N5

Jeżeli rozpocząłeś naukę języka japońskiego, opanowałeś trudne podstawy i zamierzasz kontynuować edukację, prawdopodobnie rozważasz także przystąpienie do egzaminu Nihongo Nouryoku Shiken N5. Dowiedz się, gdzie można uzyskać ...

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Certyfikat języka szwedzkiego SWEDEX – B1

Znasz język szwedzki? Gratulacje! Przed Tobą wiele możliwości. Certyfikat Swedex B1 potwierdzi średniozaawansowaną znajomość języka i ułatwi rozpoczęcie pracy lub nauki po szwedzku. Dowiedz się więcej!

Język francuski - DALF (C1)

Język francuski - DALF (C1)

Certyfikat DALF C1 pozwala na zdobycie dodatkowych kompetencji zawodowych, ułatwia także podjęcie studiów zagranicą. W jaki sposób? Przeczytaj!

Całkiem Adekwatny Egzamin dla zaawansowanych – CAE

W życiu każdego uczącego się języka obcego przychodzi taki moment, kiedy człowiek myśli sobie – umiem dużo, potrafię nie tylko się dogadać,

Język francuski - DALF (C2)

DALF C2 otwiera drzwi do nauki i pracy po francusku. Ten międzynarodowy dokument może znacząco wpłynąć na Twoje kwalifikacje. Dowiedz się,

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Astronomia

Astronomia

Interesujesz się wszechświatem? Chciałbyś odkrywać jego tajemnice? Przedmioty ścisłe nie sprawiają Ci trudności? Być może pójdziesz zatem w ślady Kopernika, Heweliusza czy Keplera i zostaniesz... astronomem?

więcej

Kierunek lekarski

Kierunek lekarski

Kierunek lekarski w pigułce – zdobądź najważniejsze informacje! Program studiów, ...

więcej

Automatyka i robotyka

Automatyka i robotyka

Automatyka i robotyka to kierunek, ukończenie którego z pewnością gwarantuje dobre ...

więcej

Chemia

Chemia

Jeśli nosisz się z zamiarem rozpoczęcia studiów chemicznych, sprawdź już teraz ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Mechatronika dla nauczycieli

Mechatronika dla nauczycieli

Wraz z rozwojem techniki zmienia się gospodarka, w konsekwencji swoją strukturę zmienia zatem także rynek pracy. Stanowi to nie lada wyzwanie między innymi dla... nauczycieli przedmiotów technicznych, takich jak mechatronika, którzy kształcą przyszłych specjalistów na poziomie średniej ...

więcej

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Podczas studiów podyplomowych na kierunku „zarządzanie zasobami ludzkimi” można ...

więcej

Kosmetologia

Kosmetologia

Osoby zajmujące się zawodowo kosmetologią mają świadomość, że nie mogą spocząć ...

więcej

Biologia

Biologia

Podyplomowe, kwalifikacyjne studia z biologii to propozycja przede wszystkim dla ...

więcej

ikonka kierunki studiów
Kierunki studiów - artykuły