Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N1

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N1

Jeżeli język i kultura Kraju Kwitnącej Wiśni to Twoja pasja, którą od kilku lat konsekwentnie zgłębiasz, rozważ możliwość uzyskania stosownego certyfikatu. Nihongo Nouryoku Shiken N1 potwierdza biegłą znajomość języka japońskiego. Jak czeprać z niej korzyści? Oto podpowiedź.

Egzamin Nihongo Nouryoku Shiken N1 (jap.: 日本語の力試験, ang.: Japanese-Language Proficiency Test) przeprowadzany jest od 1984 r. Obecnie posiada status najbardziej popularnego egzaminu z języka japońskiego jako obcego i jest znany na całym świecie. Egzamin tworzy Japan Kanji Aptitude Testing Foundation (JKATF).

Nihongo Nouryoku Shiken N1 to najwyższy z pięciu poziomów egzaminu. Potwierdza zatem biegłą znajomość japońskiego (zaawansowana znajomość zagadnień gramatycznych oraz około 1945 znaków kanji). Co roku odbywają się dwie sesje egzaminacyjne (lipiec, grudzień). Arkusze egzaminacyjne wysyłane są do Japonii, tam sprawdzane i – po około trzech miesiącach – odsyłane wraz z wynikami z powrotem do Polski.

Uprawnienia, możliwościZaawansowana znajomość języka japońskiego, potwierdzona certyfikatem Nihongo Nouryoku Shiken N1, zezwala na swobodne funkcjonowanie w środowisku japońskojęzycznym nie tylko prywatnie, ale również zawodowo. Oznacza to, że posiadacz takiego certyfikatu może pracować w języku japońskim zarówno w Japonii, jak i w Polsce – na stanowisku wymagającym stałych kontaktów z japońskimi partnerami biznesowymi lub klientami.

Osoby władające orientalnym językiem mają olbrzymie pole do popisu – międzykontynentalna współpraca biznesowa i handlowa w dobie globalizacji z roku na rok zyskuje na znaczeniu, a osób mówiących np. po japońsku nadal jest niewiele. Jeżeli zatem, wiedziony pasją lub ciekawością, podjąłeś trud nauki tego egzotycznego języka, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zyskasz zatrudnienie w międzynarodowej korporacji lub w polskim oddziale japońskiej firmy.

Znajomość języka japońskiego na poziomie określonym certfikatem Nihongo Nouryoku Shiken N1 pozwala także na podjęcie pracy w charakterze nauczyciela języka japońskiego. Posiadanie takiego certyfikatu nie pozostaje także bez znaczenia podczas procedury legalizacji pobytu w Japonii (więcej: http://www.immi-moj.go.jp/english/topics/120502_en.html).

Gdzie mogę zdać egzamin Nihongo Nouryoku Shiken N1 i ile to kosztuje?Egzamin Nihongo Nouryoku Shiken N1 organizuje w Polsce Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie. Informacje na temat egzaminu uzyskać można pod adresem e-mailowym: nihongo@pjwstk.edu.pl. Szczegóły procedury egzaminacyjnej opublikowano na stronie internetowej: https://ssl.pjwstk.edu.pl/jlpt/index.php/page/index/9.

Egzamin w 2012 r. kosztował 150 zł.

Red. Barbara Stachnik


Data publikacji: 09.11.2012
Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Szkoły Językowe - Inne artykuły

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N5

Certyfikat języka japońskiego – Nihongo Nouryoku Shiken N5

Jeżeli rozpocząłeś naukę języka japońskiego, opanowałeś trudne podstawy i zamierzasz kontynuować edukację, prawdopodobnie rozważasz także przystąpienie do egzaminu Nihongo Nouryoku Shiken N5. Dowiedz się, gdzie można uzyskać ...

Język francuski - DELF

Język francuski - DELF

DELF to certyfikat potwierdzający podstawową i średniozaawansowaną znajomość języka francuskiego. „Tylko” tyle wystarczy jednak, aby móc rozpocząć studia we Francji lub podnieść swoje kwalifikacje. Sprawdź!

FCE, czyli zrób pierwszy angielski krok

FCE, czyli zrób pierwszy angielski krok

W mobilnym świecie bez granic znajomość języków obcych, a przede wszystkim języka angielskiego, to już nie tylko ułatwienie i dodatkowy atut w procesie rekrutacyjnym. To pierwszy, podstawowy warunek, który musi zostać spełniony ...

Język włoski – CELI 5

Uczysz się włoskiego już od dłuższego czasu? Bez przeszkód komunikujesz się z rodowitymi Włochami? Chcesz czerpać korzyści ze znajomości

Język włoski - CELI 3

Znasz język włoski na poziomie średniozaawansowanym? Myślisz o certyfikacie CELI 3? I słusznie! Przeczytaj o korzyściach, jakie daje posiadanie

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Chemia

Chemia

Jeśli nosisz się z zamiarem rozpoczęcia studiów chemicznych, sprawdź już teraz zasady rekrutacji, prześledź program studiów i możliwości specjalizacji. Dowiedz się także, na jakie propozycje zawodowe może liczyć świeżo upieczony chemik.

więcej

Towaroznawstwo

Towaroznawstwo

Towaroznawstwo to kierunek, który wymaga określonych predyspozycji – przede wszystkim ...

więcej

Ekonomia

Ekonomia

Nie przeczytasz tu ani słowa o kryzysie ekonomicznym! Przeczytasz za to o perspektywach, ...

więcej

Biologia

Biologia

Jeśli wybierasz się na biologię, z pewnością zastanawiasz się, czego możesz się ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Biologia

Biologia

Podyplomowe, kwalifikacyjne studia z biologii to propozycja przede wszystkim dla tych nauczycieli, którzy chcą rozszerzyć zakres swoich kompetencji i rozpocząć nauczanie biologii jako drugiego przedmiotu.

więcej

Zarządzanie ochroną środowiska

Zarządzanie ochroną środowiska

Jeśli Twoja praca wymaga (lub wymagać będzie) realizacji zadań związanych z zarządzaniem ...

więcej

Edukacja dla bezpieczeństwa

Edukacja dla bezpieczeństwa

Nauczyciele, którzy chcieliby rozpocząć nauczanie drugiego przedmiotu „edukacja ...

więcej

Geologia

Geologia

Dla osób, które zamierzają ubiegać się o uprawnienia geologiczne, a które nie posiadają ...

więcej

ikonka kierunki studiów
Kierunki studiów - artykuły