Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Sukces pływaków UR w Akademickich Mistrzostwach Polski

W ubiegłym tygodniu (21-23 kwietnia br.) Lublin miał okazję gościć uczestników Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. Do rywalizacji przystąpiły 853 osoby, reprezentujące 76 uczelni wyższych z całego kraju. Udział 10-osobowej ekipy UR zakończył się ogromnym sukcesem.

Tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski w stylu grzbietowym na dystansie 100 metrów został przyznany Katarzynie Górniak – studentce trzeciego roku Wychowania Fizycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Zawodniczka zdobyła także vice mistrzostwo kraju w stylu grzbietowym na dystansie 50 metrów w kategorii open. Co więcej studentka została jednocześnie zdobywczynią dwóch złotych medali na analogicznych dystansach w grupie Uniwersytetów. Znakomity występ zaliczyli również inni studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do finałów B open zakwalifikowali się Kacper Fara (styl motylkowy na 50 m) oraz Kacper Ciepiela (styl grzbietowy na 50 m). Obaj panowie uplasowali się na 5-tych pozycjach w klasyfikacji Uniwersytetów. Piąta lokata przypadła również Mateuszowi Jaskier w stylu klasycznym na 50 m oraz sztafecie mężczyzn w stylu zmiennym 4x50 m. Funkcję trenera i opiekuna reprezentacji pełni mgr Zbigniew Sarna.

Data publikacji: 30.04.2017