Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Studia MBA: Co to? Dla kogo? Czy warto?Studia MBA są zazwyczaj świetną przepustką do dalszej kariery. Jest to możliwe ze względu na ich specyfikę –wykorzystywane metody nauczania różnią się od tych, które są stosowane na tradycyjnych studiach. Programy mają profil praktyczny, w dodatku umożliwiają rozbudowanie własnej bazy networkingowej.


Studia MBA – co to jest?


Studia MBA to studia, które umożliwiają zdobycie tytułu Master of Business Administration. Mają wymiar głównie praktyczny, studenci grupowo pracują nad rozwiązywaniem case studies przygotowanych przez wykładowców. Jeśli chodzi o program, studia MBA to miks najważniejszych zagadnień z zakresu zarządzania, finansów, administracji, a nawet psychologii czy marketingu.


Dla kogo są studia MBA?
Dla osób ambitnych, które chcą poszerzyć swoje kompetencje i którym zależy na zdobyciu konkretnych umiejętności. Na studia MBA mogą aplikować osoby, które mają co najmniej tytuł licencjata i mogą pochwalić się kilkuletnim doświadczeniem w branży (co najmniej 2-letnim) na stanowisku kierowniczym. O tym, kto ma szansę studiować na programie MBA, można znaleźć więcej informacji na stronie https://studiamba.wsb.pl/.


Programy MBA – czy warto?


O studiach MBA powinny pomyśleć przede wszystkim osoby, które chcą jak najszybciej awansować na wyższe stanowiska lub planują w najbliższym czasie zmianę miejsca pracy. Studiowanie na jednym z programów MBA to także doskonała okazja do poznania mnóstwa inspirujących, ambitnych ludzi, którzy mogą odegrać znaczącą rolę w dalszej karierze zawodowej słuchacza. Własna sieć kontaktów może być czasami bardziej przydatna niż nabyte umiejętności, chociaż należy oczywiście pamiętać, że bez odpowiedniej wiedzy i bycia specjalistą w swojej dziedzinie networking okaże się bezużyteczny.


Ile kosztują studia MBA?
Należy od razu zaznaczyć, że wybór studiów MBA wymaga poniesienia sporych kosztów. Z tego względu na aplikowanie na studia MBA decydują się osoby o stabilnej pozycji zawodowej, które dobrze zarabiają, ale jednocześnie chcą się nadal rozwijać, a ich celem jest szybka wspinaczka po dalszych szczeblach kariery. Studia MBA to na ogół wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Data publikacji: 19.04.2018
ikonka kierunki studiów
Kierunki studiów - artykuły