Uczelnie, studia I i II stopnia - Sportowe organizacje studenckie

Uczelnie, studia I i II stopnia - Sportowe organizacje studenckie

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

X

Kierunki studiów Studia I i II stopnia - artykuły

Sportowe organizacje studenckie

Sportowe organizacje studenckie

Fot. photos.foter.com

„W zdrowym ciele zdrowy duch” – głosi znane hasło. Aktywność sportowa bez wątpienia sprzyja wysiłkowi intelektualnemu i pomaga zachować pożądaną równowagę. Jesteś zainteresowany/-a trenowaniem ulubionej dyscypliny sportu w ramach którejś ze studenckich organizacji? – Dowiedz się więcej!

Rozpoczęcie studiów, niejednokrotnie związane ze zmianą miejsca zamieszkania, czasami staje się powodem porzucenia sportowej pasji. W rodzinnych miastach i miejscowościach zostawiamy lokalne kluby, z wiadomych przyczyn nie uczęszczamy dłużej na organizowane w nich treningi i spotkania sportowe. Czy zatem początek życia akademickiego musi przynieść kres aktywności fizycznej? Absolutnie nie – na żaków czekają studenckie organizacje sportowe, w których rozwijać mogą swoje zainteresowania.

Akademicki Związek SportowyAZS, Akademicki Związek Sportowy, działa w Polsce nieprzerwanie od ponad stu lat. Chociaż AZS powstał w Krakowie, to z czasem w pozostałych akademickich miastach zaczęły działać przyuczelniane akademickie związki sportowe. Obecnie AZS skupia w ramach 300 klubów i 3 tysięcy sekcji sportowych ponad 50 tysięcy polskich studentów. W jego szeregach trenują sportowe gwiazdy, które podczas światowej rangi imprez sięgają po najwyższe laury (w ostatnich latach są to między innymi Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch, Sylwia Gruchała, Tomasz Majewski).

Działalność AZS-u skupia się przede wszystkim na promowaniu zdrowego, a więc aktywnego, stylu życia wśród studentów oraz zaszczepianiu w nich sportowej pasji. Mimo że AZS skupia wielu profesjonalistów, a jego wizytówką pozostaje sport kwalifikowany, to organizacja zaprasza do udziału w zajęciach i imprezach sportowych wszystkich studentów, dla których liczy się nie tyle walka o medale, ile zamiłowanie do sportu i chęć zachowania dobrej kondycji.

Przykładowe sekcje AZS-u to:

- Sekcja Narciarska AZS Politechniki Warszawskiej;
- Sekcja Snowboardowa AZS Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie;
- Sekcja AZS Windsurfing Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie;
- Sekcja Strzelectwa Sportowego KU AZS Politechniki Lubelskiej;
- Sekcja AZS Windsurfing Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie;
- Sekcja Jeździecka Politechniki Białostockiej.

Listę jednostek AZS-u można znaleźć pod adresem: http://www.azs.pl/fck/files/onas/Jednostki_AZS_marzec_2012.pdf

Niezależne Zrzeszenie StudentówInną studencką organizacją, która skupia się na działalności sportowej, jest NZS – Niezależne Zrzeszenie Studentów. Uczelniane jednostki NZS-u organizują nie tylko cykliczne zajęcia sportowe (na przykład kurs salsy, zajęcia aerobiku, tenisa, gry zespołowe), ale też wyjazdy – na przykład zimowe obozy studenckie. Warto zapoznać się z pełną ofertą NZS-u działającego przy uczelni – sportowe emocje i dobra zabawa gwarantowane!

Kluby uczelnianePoszczególne uczelnie prowadzą także własne kluby sportowe. Studenci mają możliwość rozwijania swoich pasji pod okiem profesjonalistów – niezależnie od tego, czy chodzi o jeździectwo, żeglarstwo, sporty walki czy inne dziedziny sportu. Oto przykłady uczelnianych studenckich organizacji sportowych:

- Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej;
- Stowarzyszenie „Klub Rajdowy Politechniki Poznańskiej";
- Stowarzyszenie Jeździeckie „Szarża” Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie;
- Studenckie Ekstremalne Koło Sportowe Uniwersytetu Warszawskiego;
- Śląski Yacht Club przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach;
- Warszawski Akademicki Klub Kajakowy „Habazie” Uniwersytetu Warszawskiego;
- Klub Sportów Wodnych „Nokbencel” Uniwersytetu w Białymstoku.

Studenci, którym zależy na aktywności fizycznej i praktykowaniu ulubionej dyscypliny lub też na spróbowaniu czegoś nowego, powinni bez obaw zasilić szeregi studenckich organizacji sportowych działających w danym mieście czy przy danej uczelni. Informacji na temat dostępnych sekcji sportowych czy możliwości kontynuowania treningów zaczerpnąć można w studium WF-u lub w samorządzie studenckim.Red. Barbara Stachnik
Data publikacji: 28.03.2013

Studia kierunki

Uczelnie w Poznaniu z kierunkiem malarstwo

Uczelnie w Poznaniu z kierunkiem malarstwo

Marzysz o studiach artystycznych z zakresu malarstwa? Dowiedz się już teraz, które uczelnie w Poznaniu posiadają w swojej ofercie taki kierunek studiów i sprawdź, jak wygląda rekrutacja!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dowodzenie we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dowodzenie we Wrocławiu

Planujesz studia wojskowe na elitarnym kierunku dowodzenie? Czy wiesz, które uczelnie we Wrocławiu oferują taką ścieżkę edukacji? Mamy dla Ciebie tę informację!

więcej

Uczelnie z edytorstwem w Lublinie

Uczelnie z edytorstwem w Lublinie

Jeśli myślisz o studiach edytorskich, już dzisiaj sprawdź, które uczelnie w Lublinie mają ten kierunek w swojej ofercie i jak przebiega rekrutacja! Te i inne informacje przygotowała dla Ciebie nasza redakcja!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

 

 

 

Z życia studenta - Inne artykuły

Praca dla studentów

Praca dla studentów

Okres studiów służy przede wszystkim zdobywaniu wykształcenia i rozwijaniu naukowych zainteresowań. Nierzadko staje się także okazją do szukania pracy i, co za tym idzie, zdobywania pierwszych zawodowych doświadczeń.

Programy wymiany studenckiej – studia za granicą

Programy wymiany studenckiej – studia za granicą

Programy wymiany studenckiej umożliwiają studentom zakosztowanie w innej kulturze akademickiej. Dzięki nim młodzi Polacy mają szansę spędzić część swoich studiów poza granicami kraju. Chcesz być jednym z nich?

Kredyt studencki w pigułce

Kredyt studencki w pigułce

Czy każdy student może wziąć kredyt studencki? Ile wynosi oprocentowanie? Jak przebiegają formalności? I kiedy rozpoczyna się spłata zadłużenia? – Krótkie kompendium wiedzy na temat kredytu studenckiego.

Stypendium – czy możesz na nie liczyć?

Stypendium – czy możesz na nie liczyć?

Stypendia przyznawane są z kilku powodów, służyć mogą rozmaitym celom. W zależności od programu pozyskuje się je na różne sposoby, inaczej kształtują się przeznaczane na wsparcie studentów kwoty. A czy Tobie przysługuje st ...

Akademik, stancja, mieszkanie studenckie – gdzie spędzić studenckie lata?

Akademik, stancja, mieszkanie studenckie – gdzie spędzić studenckie lata?

Dylemat dotyczący wyboru studenckich czterech kątów dotyczy każdego, kto rozpoczyna wyższą edukację i kto, w związku z tym, wyprowadza się z domu. Akademik, stancja, a może pokój w mieszkaniu studenckim? Na co się zdecyd ...

Organizacje studenckie – aktywność przyjemna i pożyteczna

Organizacje studenckie – aktywność przyjemna i pożyteczna

Działalność w organizacji studenckiej może okazać się niezapomnianą przygodą i równocześnie lekcją wielu kompetencji, które doceni przyszły pracodawca. Możliwości jest wiele – którą Ty wybierzesz?

Zniżki studenckie w kraju i za granicą – grunt to legitymacja!

Zniżki studenckie w kraju i za granicą – grunt to legitymacja!

Jednym ze studenckich przywilejów jest możliwość korzystania z rozbudowanego systemu zniżkowego. Transport publiczny, kultura, rozrywka, zagraniczne wojaże – ze studencką legitymacją wszystko można taniej!

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Iberystyka

Iberystyka

Przyszli studenci wybierają ten kierunek z wielu powodów. Jednych urzeka gorący temperament mieszkańców Półwyspu, inni pragną poznać kulturę ojczyzny Pablo Picasso, Pedro Almodovara, Penelope Cruz czy Fernando Torresa, jeszcze inni uwielbiają zajadać się paellą i wygrzewać na plażach ...

więcej

Analityka gospodarcza

Analityka gospodarcza

Analityka gospodarcza to kierunek stworzony w odpowiedzi na realne potrzeby rynku ...

więcej

Biofizyka

Biofizyka

Szukasz kierunku studiów z pogranicza fizyki i biologii, który „jest skazany” na ...

więcej

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

„Psychologia w biznesie” to interdyscyplinarny kierunek studiów, którego punktem ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Design Managment - zarządznie designem

Design Managment - zarządznie designem

Marketing, zarządzanie to dziś jedne z najbardziej obleganych kierunków. Strategia każdej firmy opiera się na tych dwóch dziedzinach. Stworzenie odpowiedniego produktu, wykreowanie go i sprzedaż to nie lada sztuka. Oto studia, które pokazują, jak to zrobić najlepiej.

więcej

Administracja samorządowa

Administracja samorządowa

Kariera w polityce to marzenie wielu młodych, zaangażowanych społecznie ludzi. ...

więcej

Grafika  komputerowa

Grafika komputerowa

Już od jakiegoś czasu mówi się, że światem rządzi reklama i internet. Dopóki będzie ...

więcej

Aranżacja wnętrz

Aranżacja wnętrz

Kierunek równie przyjemny co wymagający. Uczy praktycznych umiejętności i uzupełnia ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach z bogatą ofertą edukacyjną 2015/2016

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach z bogatą ofertą edukacyjną 2015/2016
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, jako pierwsza w regionie, niepubliczna wyższa uczelnia prowadzi nabór na studia na kierunkach techniczno-artystycznych. Interesująca oferta edukacyjna na rok akademicki 2015/2016 skłania do szczegółowego zapoznania się z informacjami na temat studiów.

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak wybrać właściwą drogę rozwoju zawodowego

Jak wybrać właściwą drogę rozwoju zawodowego

Nawet najbardziej skrupulatne plany kariery zawodowej mogą zostać z ...

więcej

Studia we Francji

Studia we Francji

Studia we Francji wiążą się z mnóstwem... atrakcji! Nie bez powododu prze ...

więcej

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Język niemiecki – Goethe-Zertifikat C1

Sprichst du Deutsch? Jeśli tak, to zadbaj o to, aby znajomość języka odp ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

formularz kontaktowy