Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

PŚk nawiązała współpracę z Kieleckim Parkiem Technologicznym

tu.kielce.pl


Rozpoczął się nowy etap współpracy Politechniki Świętokrzyskiej i Kieleckiego Parku Technologicznego. Pomiędzy dwoma podmiotami doszło do podpisania umowy określającej wspólne przedsięwzięcia. Działania partnerów obierać się będą na realizacji projektów, ubieganiu się o fundusze, wspieraniu studentów i absolwentów uczelni, wymianie doświadczeń i budowaniu wspólnej platformy pomiędzy środowiskiem akademickim, a przedsiębiorcami.

W strukturach Parku Technologicznej funkcjonuje obecnie znaczna grupa absolwentów Politechniki Śląskiej – stanowią oni aż 70% zespołów biznesowych. Pogłębienie współpracy jednostek pozwoli na stworzyć systemowe rozwiązania wspierające nie tylko młode osoby, ale również pracowników naukowych.

Politechnika Świętokrzyska poczyniła w ostatnim czasie wiele kroków zmierzających do rozszerzenia współpracy z sektorem przemysłowym. Uczelnia chętnie podejmuje współpracę z podmiotami, mogą pomóc jej w realizacji tego zadania. Ideą nawiązywania partnerskich relacji jest wykorzystanie doświadczenia, potencjału, dorobku naukowego oraz wysokiej pozycji uczelni do realizacji nowych przedsięwzięć niosących korzyści dla obu stron.

Data publikacji: 31.01.2017
ikonka kierunki studiów
Kierunki studiów - artykuły