Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Prawo podatkowe

Prawo podatkowe



Jeśli chcesz pogłębić wiedzę niezbędną do profesjonalnego obsługiwania obrotu podatkowego i skarbowego – z zakresu podatków, prawa podatkowego i skarbowego oraz rachunkowości – z pewnością zainteresuje Cię możliwość podjęcia studiów podyplomowych, dzięki którym zrealizujesz swój cel.

Uczestnictwo w studiach podyplomowych z zakresu prawa podatkowego ma na celu uzupełnienie bądź poszerzenie wiedzy dotyczącej tego obszaru prawa – nie tylko w odniesieniu do tworzenia prawa podatkowego, ale także w odniesieniu do jego stosowania. Studia służą również przygotowaniu słuchaczy do egzaminu państwowego nadającego kwalifikacje doradcy podatkowego.

Adresaci studiów

Oferta studiów podyplomowych na kierunku „prawo podatkowe” skierowana jest do wszystkich osób, które w swojej pracy zawodowej mają na co dzień do czynienia z podatkami i problematyką skarbową. Adresatami są zatem przede wszystkim doradcy podatkowi, doradcy prawni, pracownicy administracji podatkowej, pracownicy działów finansowo-księgowych, a także osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, które dzięki zdobytej w toku studiów wiedzy będą mogły sprawniej zarządzać swoją firmą.Studia okażą się doskonałym wyborem również dla osób, które zamierzają dopiero postawić pierwsze kroki zawodowe w „branży podatkowej”. Świadectwo ukończenia studiów z pewnością podniesie atrakcyjność pracownika w oczach pracodawcy, uczestnictwo w studiach będzie zatem trafioną inwestycją.

Program studiów

Program studiów podyplomowych skupia się oczywiście w głównej mierze na prawie podatkowym. Słuchacze mogą więc liczyć na wyczerpujące omówienie najważniejszych jego zagadnień w ramach następujących przedmiotów:- źródła i wykładnia prawa; - ordynacja podatkowa; - podatek od towarów i usług; - podatek akcyzowy; - podatek dochodowy od osób fizycznych; - podatek dochodowy od osób prawnych (CIT); - podatek od spadków i darowizn; - podatek od nieruchomości i inne podatki lokalne; - podatek rolny i leśny; - podatek od czynności cywilnoprawnych; - płata skarbowa; - podstawy międzynarodowego prawa podatkowego; - postępowanie sądowo-administracyjne; - postępowanie egzekucyjne w administracji ;- prawo celne; - prawo dewizowe; - prawo karne skarbowe - kontrola skarbowa;- rachunkowość; - ustawa o doradztwie podatkowym; - pisma procesowe i inne.Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, konwersatoriów i ćwiczeń. Pogłębianiu wiedzy z zakresu prawa podatkowego służy także omawianie tak zwanych case studies.

Organizacja studiów

Studia trwają dwa semestry i zorganizowane są w trybie niestacjonarnym, co oznacza, że słuchacze spotykają się z reguły dwa razy w miesiącu, podczas weekendowych zjazdów. Koszt uczestnictwa w studiach waha się – w zależności od wybranej uczelni – od 4 tysięcy złotych do 7 tysięcy złotych (ważną informacją jest, że czesne można rozłożyć na raty). Kandydaci na studia wnoszą także z reguły opłatę rekrutacyjną, której wysokość uzależniona jest od wybranej szkoły.

Rekrutacja

Rekrutacja na studia podyplomowe z zakresu prawa podatkowego odbywa się zazwyczaj według kolejności zgłoszeń, chociaż zdarza się także, że przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami. Niezależnie od systemu rekrutacji, kandydaci muszą złożyć komplet dokumentów aplikacyjnych, na przykład:- odpis lub oryginał dyplomu ukończenia studiów wyższych;- podanie o przyjęcie na studia;- kwestionariusz osobowy;- zdjęcia w formacie legitymacyjnym;- potwierdzenie uiszczenia opłaty rekrutacyjnej i/lub opłaty za studia.Red. B. Stachnik

Data publikacji: 19.11.2018