Uczelnie facebook Uczelnie, studia I i II stopnia - Absolwenci PWr docenieni w Ogólnopolskim Konkursie SIMP

Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Absolwenci PWr docenieni w Ogólnopolskim Konkursie SIMP

pwr.edu.pl


XVI Ogólnopolski Konkurs SIMP okazał się niezwykle szczęśliwy dla dwóch absolwentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Piotr Pękal oraz Krzysztof Szczurek zostali docenieni za swoje prace dyplomowe. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się w dniu 8 grudnia br. w Warszawie.

Organizatorem Konkursu SIMP jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Podczas tegorocznej odsłony plebiscytu oceniano prace dyplomowe przygotowane przez studentów polskich wyższych uczelni technicznych (państwowych i prywatnych), które obronione zostały w roku akademickim 2014/15.

Piotr Pękal otrzymał nagrodę trzeciego stopnia za przygotowanie pracy pt. „Analiza technologii spawania w procesie CMT (Cold Metal Transfer) w porównaniu z klasyczną metodą MAG”. Krzysztof Szczurek został natomiast wyróżniony przez organizatorów konkursu za pracę pt. „Robot inspekcyjny na podwoziu kołowym o zwiększonej mobilności do lokomocji na podłożu ferromagnetycznym”. Obaj laureaci są absolwentami Wydziału Mechanicznego PWr.

Nagrodzenie dwóch prac dyplomowych, spośród ponad 100 zgłoszonych do plebiscytu, stanowi ważne wyróżnienie dla Politechniki Wrocławskiej i świadczy o wysokim potencjale intelektualnym, dydaktycznym i organizacyjnym jej kadry naukowej.

Data publikacji: 22.12.2016

kierunki studiów – artykuły