Uczelnie, studia I i II stopnia - Absolwenci PWr docenieni w Ogólnopolskim Konkursie SIMP
Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Absolwenci PWr docenieni w Ogólnopolskim Konkursie SIMP

pwr.edu.pl

O uczelni

XVI Ogólnopolski Konkurs SIMP okazał się niezwykle szczęśliwy dla dwóch absolwentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Piotr Pękal oraz Krzysztof Szczurek zostali docenieni za swoje prace dyplomowe. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się w dniu 8 grudnia br. w Warszawie.

Organizatorem Konkursu SIMP jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Podczas tegorocznej odsłony plebiscytu oceniano prace dyplomowe przygotowane przez studentów polskich wyższych uczelni technicznych (państwowych i prywatnych), które obronione zostały w roku akademickim 2014/15.

Piotr Pękal otrzymał nagrodę trzeciego stopnia za przygotowanie pracy pt. „Analiza technologii spawania w procesie CMT (Cold Metal Transfer) w porównaniu z klasyczną metodą MAG”. Krzysztof Szczurek został natomiast wyróżniony przez organizatorów konkursu za pracę pt. „Robot inspekcyjny na podwoziu kołowym o zwiększonej mobilności do lokomocji na podłożu ferromagnetycznym”. Obaj laureaci są absolwentami Wydziału Mechanicznego PWr.

Nagrodzenie dwóch prac dyplomowych, spośród ponad 100 zgłoszonych do plebiscytu, stanowi ważne wyróżnienie dla Politechniki Wrocławskiej i świadczy o wysokim potencjale intelektualnym, dydaktycznym i organizacyjnym jej kadry naukowej.

Data publikacji: 22.12.2016

kierunki studiów – artykuły

Nasza strona używa ciasteczek

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij