Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

3 najbardziej przyszłościowe zawodyZe względu na ciągle zmieniającą się sytuację na rynku pracy oraz dużą konkurencję, nie wszyscy specjaliści mogą liczyć na stabilne i wysokopłatne zatrudnienie. Zastanawiasz się nad wyborem studiów? A może nie satysfakcjonuje Cię dotychczasowa praca i coraz częściej myślisz o przebranżowieniu się? Poznaj 3 zawody, które zagwarantują Ci etat w najbliższej przyszłości!

Programista


Chęć dalszego połączenia biznesu z branżą IT spowodowała, że z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych programistów, zwłaszcza tych specjalizujących się w znajomości JAVA – jednego z najpopularniejszych języków programowania. Naturalnym początkiem nauki programowania jest ukończenie studiów informatycznych. 3,5-letnia nauka pozwoli poznać nie tylko tajniki JAVA, ale także takich języków jak C++ i PHP oraz dowiedzieć się więcej na temat specjalistycznych narzędzi programistycznych. Alternatywą dla studiów są kursy kodowania – zarówno te online (w dużej mierze opierające się na samodzielnej nauce), jak i te organizowane przez szkoły specjalizujące się w nauce programowania. Choć są dość kosztowne, to ich zrealizowanie na pewno zaowocuje w przyszłości. Programiści już w trakcie nauki mogą liczyć na wypłatę w wysokości ok. 3000 zł netto, która wraz z nabywaniem doświadczenia systematycznie wzrasta.


Specjalista od e-commerce


Swoją przyszłość wiążesz z ekonomią lub kierunkami pokrewnymi? Warto poszukać specjalność, które będą kształtowały umiejętności przydatne w szeroko rozumianym sektorze e-commerce. Ta branża w ostatnich lata przeżywa dynamiczny rozwój. Sprzedaż detaliczna w internecie obejmuje coraz więcej segmentów – stąd ogromne zapotrzebowanie na osoby specjalizujące się w budowaniu strategii e-handlu oraz stosowaniu metod i technik zmierzających do skutecznego zarządzania tym kanałem dystrybucji. Specjaliści od e-commerce mogą znaleźć pracę nie tylko w firmach sprzedających swoje produkty i usługi internecie, ale także w agencjach marketingowych.


Geragogik


Brzmi obco? Geragogika to dziedzina pedagogiki, która zajmuje się nauką osób starszych i starzejących się. Dlaczego geragogik to przyszłościowy zawód? Wszystko z powodu systematycznego starzenia się społeczeństwa. Wykwalifikowani specjaliści mają wiedzę z zakresu higieny i dietetyki, nauki o zdrowiu, pomocy społecznej i aktywności fizycznej seniorów. Dzięki temu mogą rozpocząć pracę na coraz popularniejszych Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w domach seniora oraz w ośrodkach uzdrowiskowych i rehabilitacyjnych w kraju oraz za granicą, które wciąż narzekają na braki personelu.


Data publikacji: 03.04.2018
ikonka kierunki studiów
Kierunki studiów - artykuły